Ekstraklasa: Nagrody za sezon 2020/2021 rozdane. Mladenović zgarnął najcenniejsze wyróżnienie

Ekstraklasa: Nagrody za sezon 2020/2021 rozdane. Mladenović zgarnął najcenniejsze wyróżnienie fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Ekstraklasa

W poniedziałkowy wieczór odbyła się Gala Ekstraklasy. W jej trakcie podsumowano zakończony właśnie sezon oraz wręczono nagrody dla najlepszych zawodników oraz trenera.

W niedziele została rozegrana ostatnia kolejka najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W związku z tym tradycyjnie następnego dnia odbyła się oficjalna Gala Ekstraklasy.

Zgodnie z wcześniej obowiązującymi zasadami wyboru najlepszego bramkarza, obrońcy, pomocnika oraz napastnika sezonu dokonała kapituła składającą się z dziennikarzy wiodących redakcji sportowych w Polsce.

W ich opinii najlepsi na wskazanych pozycjach byli Dante Stipica (Pogoń Szczecin), Filip Mladenović (Legia Warszawa), Luquinhas (Legia) i Tomáš Pekhart (Legia Warszawa).

Z tego grona został wyłoniony także najlepszy zawodnik zakończonych rozgrywek. Największą liczbą głosów ze strony piłkarzy występujących w Ekstraklasie otrzymał Filip Mladenović z Legii Warszawa.

Nagrody Ekstraklasy za sezon 2020/2021

Turbokozak sezonu: Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań)
Gol sezonu:
Jesús Imaz (Jagiellonia Białystok) - 7 listopada w meczu z Cracovią.
Król strzelców:
Tomáš Pekhart (Legia Warszawa) - 22 gole
Młodzieżowiec sezonu:
Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa)
Bramkarz sezonu:
Dante Stipica (Pogoń Szczecin)
Obrońca sezonu: Filip Mladenović (Legia Warszawa)
Pomocnik sezonu: Luquinhas (Legia)
Napastnik sezonu: Tomáš Pekhart (Legia Warszawa)
Trener sezonu: Marek Papszun (Raków Częstochowa)
Piłkarz sezonu: Filip Mladenović (Legia Warszawa)

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE] U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy