Ekstraklasa: Nagrody za sezon 2020/2021 rozdane. Mladenović zgarnął najcenniejsze wyróżnienie

Ekstraklasa: Nagrody za sezon 2020/2021 rozdane. Mladenović zgarnął najcenniejsze wyróżnienie fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Ekstraklasa

W poniedziałkowy wieczór odbyła się Gala Ekstraklasy. W jej trakcie podsumowano zakończony właśnie sezon oraz wręczono nagrody dla najlepszych zawodników oraz trenera.

W niedziele została rozegrana ostatnia kolejka najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W związku z tym tradycyjnie następnego dnia odbyła się oficjalna Gala Ekstraklasy.

Zgodnie z wcześniej obowiązującymi zasadami wyboru najlepszego bramkarza, obrońcy, pomocnika oraz napastnika sezonu dokonała kapituła składającą się z dziennikarzy wiodących redakcji sportowych w Polsce.

W ich opinii najlepsi na wskazanych pozycjach byli Dante Stipica (Pogoń Szczecin), Filip Mladenović (Legia Warszawa), Luquinhas (Legia) i Tomáš Pekhart (Legia Warszawa).

Z tego grona został wyłoniony także najlepszy zawodnik zakończonych rozgrywek. Największą liczbą głosów ze strony piłkarzy występujących w Ekstraklasie otrzymał Filip Mladenović z Legii Warszawa.

Nagrody Ekstraklasy za sezon 2020/2021

Turbokozak sezonu: Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań)
Gol sezonu:
Jesús Imaz (Jagiellonia Białystok) - 7 listopada w meczu z Cracovią.
Król strzelców:
Tomáš Pekhart (Legia Warszawa) - 22 gole
Młodzieżowiec sezonu:
Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa)
Bramkarz sezonu:
Dante Stipica (Pogoń Szczecin)
Obrońca sezonu: Filip Mladenović (Legia Warszawa)
Pomocnik sezonu: Luquinhas (Legia)
Napastnik sezonu: Tomáš Pekhart (Legia Warszawa)
Trener sezonu: Marek Papszun (Raków Częstochowa)
Piłkarz sezonu: Filip Mladenović (Legia Warszawa)

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy