Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE]

Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE]
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Zbigniew Boniek

Potwierdzona została informacja na temat terminów okresu transferowego w Ekstraklasie. Kiedy rozpocznie się letnie okno w Ekstraklasie?

W związku z pandemią koronawirusa okno zostało przesunięte w czasie i potrwa od 1 sierpnia do 5 października, czyli zgodnie z wytycznymi UEFA.

Tym samym tymczasowo wrócimy do formuły, gdy deadline transferowy w najlepszych ligach (i nie tylko) odbędzie się jednego dnia.

Ekstraklasa zdecydowała się na dłuższy okres transferowy, niż na przykład Włosi, którzy umożliwią rejestrację nowych piłkarzy od 1 września do 5 października. Niemcy z kolei wyznaczyli odpowiednio daty 15 lipca i 5 października.

O ile UEFA wyznaczyła datę zakończenia okna na 5 października, to w przypadku jego rozpoczęcia federację mają wolną rękę.

Okno transferowe odnosi się do możliwości rejestracji zawodników w klubie w danej federacji, w związku z tym dotyczy klubów kupujących. Transakcje są jednak oczywiście często oficjalnie potwierdzane wcześniej, niż wypada data rozpoczęcia okna.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bartomeu: Nadchodzi czas decyzji w FC Barcelonie Bartomeu: Nadchodzi czas decyzji w FC Barcelonie Piqué grzmi po blamażu z Bayernem. „Klub potrzebuje gruntownych zmian” Piqué grzmi po blamażu z Bayernem. „Klub potrzebuje gruntownych zmian” Liga Mistrzów: Wstyd. Żenada. Kompromitacja. FC Barcelona rozbita przez Bayern Monachium Liga Mistrzów: Wstyd. Żenada. Kompromitacja. FC Barcelona rozbita przez Bayern Monachium OFICJALNIE: Everton Soares, Vertonghen i Waldschmidt w Benfice! OFICJALNIE: Everton Soares, Vertonghen i Waldschmidt w Benfice! Bartosz Białek przechodzi za pięć milionów euro, ale nie do Borussii Mönchengladbach Bartosz Białek przechodzi za pięć milionów euro, ale nie do Borussii Mönchengladbach Borussia Dortmund o krok od pozyskania Reiniera Borussia Dortmund o krok od pozyskania Reiniera U-21: Michniewicz ogłosił zagraniczne powołania na mecze z Estonią i Rosją U-21: Michniewicz ogłosił zagraniczne powołania na mecze z Estonią i Rosją

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy