Ekstraklasa: Stal Mielec wraca na najwyższy poziom rozgrywkowy po 24 latach przerwy [OFICJALNIE]

2020-07-17 17:40:11; Aktualizacja: 3 lata temu
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Stal Mielec przypieczętowała w piątek swój awans do Ekstraklasy. Ekipa z Podkarpacia wraca na najwyższy szczebel rozgrywkowy po 24 latach przerwy.

W piątkowe popołudnie naprzeciw siebie stanęły jedenastki Zagłębia Sosnowiec i Stali Mielec. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się ci drudzy, którzy pokonali swoich rywali w stosunku 3-0.

Bohaterem meczu był Michał Żyro, który trafił do siatki dwa razy. Jedno trafienie zanotował natomiast Mateusz Mak.

Zwycięstwo podopiecznych Dariusza Marca jest równoznaczne z ich awansem do Ekstraklasy. Prowadzony przez niego zespół zapewnił go sobie na kolejkę przed końcem.

Stal Mielec wraca na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce po 24 latach przerwy. Po raz ostatni gościła w ówczesnej 1. lidze w sezonie 1995/1996.

Warto wspomnieć, że ekipa z Podkarpacia to dwukrotny mistrz Polski oraz ćwierćfinalista Pucharu UEFA z sezonu 1975/1976.

Podopieczni Dariusza Marca to drugi po Podbeskidziu Bielsko-Biała beniaminek Ekstraklasy na kolejne rozgrywki.

Więcej na ten temat: Polska Oficjalnie Stal Mielec