Ekstraklasa: Szymon Marciniak nie poprowadzi meczu Lecha Poznań. Nieoczekiwana zmiana w hicie kolejki

Ekstraklasa: Szymon Marciniak nie poprowadzi meczu Lecha Poznań. Nieoczekiwana zmiana w hicie kolejki fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Krzysztof Marciniak [Twitter]

Szymon Marciniak miał poprowadzić dzisiejsze starcie Widzewa Łódź z Lechem Poznań w ramach 25. kolejki Ekstraklasy. 42-latka z powodu kontuzji mięśniowej zastąpi Damian Kos, o czym poinformował dziennikarz Canal + Sport Krzysztof Marciniak.

Najlepszy sędzia 2022 roku zdaniem Międzynarodowej Federacji Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) wrócił ostatnio po czterech miesiącach do rozgrywek Ligi Mistrzów, prowadząc starcie FC Porto z Interem Mediolan. Polak za swoją pracę na Estádio do Dragão otrzymał solidne noty.

Kilka dni później 42-latek został oddelegowany do zadbania o przebieg hitowej konfrontacji rewelacyjnego beniaminka Widzew Łódź z mistrzem Polski, Lechem Poznań. Nieoczekiwanie na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem okazało się, że to nie Szymon Marciniak na nim zagwiżdże.

Ceniony na całym świecie arbiter doznał kontuzji mięśniowej, o czym poinformował dziennikarz Canal + Sport Krzysztof Marciniak. Z tego powodu czeka go przerwa, która nie wiadomo, ile potrwa.

Na zastępstwo sędziego z Płocka wybrano Damiana Kosa, który w tym sezonie pracował już dwukrotnie przy meczu Lecha Poznań (0-2 ze Stalą Mielec oraz 1-0 z Miedzią Legnica) i raz przy spotkaniu Widzewa Łódź (0-0 ze Śląskiem Wrocław). W tej kampanii Ekstraklasy sędziował łącznie dwanaście spotkań.

Początek starcia Widzewa z Lechem o godzinie 17:30. Trzeci w tabeli „Kolejorz” wyprzeda dzisiejszego rywala trzema punktami. Transmisję z łódzkiego obiektu przeprowadzą Canal + 4K Ultra, Canal + Sport 3 i Canal + Sport.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy