Ekstraklasa zawieszona do 26 kwietnia

Ekstraklasa zawieszona do 26 kwietnia
Piotr Przyborowski
Piotr Przyborowski
Źródło: Ekstraklasa S.A.

Ekstraklasa S.A. poinformowała, że rozgrywki najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej nie zostaną wznowione do co najmniej 26 kwietnia.

„Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie. O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu i ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, poinformujemy niezwłocznie po ich podjęciu”  - czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, że z uwagi na rozprzestrzeniającego się koronawirusa odwołana została już ostatnia seria gier Ekstraklasy, w której miało dojść do m.in. hitowego pojedynku Lecha Poznań z Legią Warszawa. Teraz do nadrobienia będzie jednak znacznie więcej meczów. Pierwotny terminarz zakładał bowiem, że w weekend 25-26 kwietnia dojdzie do meczów 33. kolejki, a więc już rundy finałowej Ekstraklasy.

Polska liga nie jest jedyną, która już teraz zawiesiła swoje rozgrywki na tak długi okres. Wczoraj the FA, Premier League, English Football League oraz Women's Super League oraz stowarzyszenie profesjonalnych piłkarzy wspólnie podjęły decyzję o zawieszeniu wszystkich rozgrywek w Anglii do końca kwietnia

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] Bayern w kontraktowej ofensywie. OFICJALNIE: Nowa umowa Müllera Bayern w kontraktowej ofensywie. OFICJALNIE: Nowa umowa Müllera Manchester United, Manchester City i Liverpool - te kluby stracą ponad 100 milionów funtów na odwołaniu Premier League Manchester United, Manchester City i Liverpool - te kluby stracą ponad 100 milionów funtów na odwołaniu Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy