Ekstraklasa zmienia podejście w sprawie testów na koronawirusa

Ekstraklasa zmienia podejście w sprawie testów na koronawirusa
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Meczyki.pl

Ekstraklasa zamierza zmienić swoje podejście w sposobie testowania zawodników. By zapobiec całkowitemu sparaliżowaniu rozgrywek, będzie poddawać ich najnowocześniejszym badaniom w dniu meczu - poinformował Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Pandemia koronawirusa uderzyła jesienią w Europę ze zdwojoną siłą i ponownie skomplikowała życie wielu ludziom.

Skutki tego stanu rzeczy odczuwamy także w świecie piłki nożnej, gdzie byliśmy już świadkami między innymi odwołania całkiem pokaźnej liczby spotkań w Polsce.

Oczywiście układany przed rozpoczęciem rozgrywek kalendarz przewidywał możliwość rozegrania kilku meczów w późniejszym terminie. Tych pojedynków w Ekstraklasie czy Pucharze Polski uzbierało się na tyle dużo, że grozi nam to paraliżem krajowych zmagań.

Przedstawiciele naszego rodzimego futbolu nie zamierzają do tego dopuścić i dlatego na czwartkowej konferencji Zespołu Medycznego PZPN-u z prezesami oraz lekarzami wszystkich klubów z najwyższej klasy miały zapaść wiążące decyzje dotyczące wprowadzenia zmian w sposobie testowania zawodników na obecność koronawirusa.

Szczegółowe informacje na ten temat podały Meczyki.pl. Za dwa tygodnie, czyli po zakończeniu zgrupowań kadr narodowych, ekstraklasowe zespoły otrzymają do użytku najnowsze, błyskawiczne i wiarygodne testy antygenowe, które dają wynik po kilkunastu minutach od wykonania badania.

Z kolei te mają być przeprowadzane w dniu rozgrywania spotkań, a nie tak jak do tej pory dwie czy trzy doby wcześniej. W przypadku ekip przyjezdnych zawodnicy oraz sztab szkoleniowy zostaną przetestowani przed wyjazdem na mecz.

Jeśli wynik lub wyniki u kilku osób będą pozytywne, zostaną oni odseparowani od reszty. Natomiast pozostali będą musieli udać się normalnie na stadion w celu rozegrania spotkania, o ile danemu zespołowi uda się zebrać trzynastu zdrowych graczy, w tym dwóch bramkarzy.

Wszystkie kluby poparły konieczność wprowadzenia takich zmian. Obecnie mają być dopracowywane jeszcze szczegóły aktualizacji protokołu medycznego, aby ten mógł wejść w życie przed startem następnej kolejki, co ma zapobiec powtórce sytuacji ze starcia Warty Poznań z Legią Warszawa, w którym to z niepokojącymi objawami w tym pojedynku wystąpili Igor Lewczuk i Tomáš Pekhart.

Więcej na temat: Ekstraklasa Koronawirus Polska

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE] Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy