2021-03-27 22:09:26; Aktualizacja: 3 lata temu
Eliminacje Mistrzostw Świata: Portugalia okradziona ze zwycięstwa nad Serbią. Cristiano Ronaldo wściekły na sędziego [WIDEO] Fot. SportTV
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Portugalia zremisowała z Serbią (2:2) w drugiej serii gier w ramach eliminacji Mistrzostw Świata w grupie A po bardzo kontrowersyjnej decyzji podjętej przez sędziego o nieuznaniu gola strzelonego przez Cristiano Ronaldo w ostatniej akcji meczu.

Drużyna mogąca w dalszym ciągu pochwalić się mianem urzędującego mistrza Starego Kontynentu udanie rozpoczęła pojedynek z zespołem prowadzonym od niedawna przez Dragana Stojkovicia, ponieważ schodziła na przerwę z dwubramkową przewagą po trafieniach zanotowanych przez Diogo Jotę.

W drugiej połowie Serbowie wzięli się jednak ostro do pracy i już w pierwszej akcji zniwelowali stratę do przeciwnika do jednego gola po umieszczeniu futbolówki w siatce przez Aleksandara Mitrovicia.

Kilkanaście minut później tej samej sztuki dokonał Filip Kostić i mieliśmy remis. Ten rezultat utrzymywał się aż do doliczonego czasu gry, kiedy to swoją szansę na zgarnięcie kompletu punktów zwęszyli Portugalczycy chwilę po wyrzuceniu z boiska Nikoli Milenkovicia.

Szalę zwycięstwa na korzyść ekipy z Półwyspu Iberyjskiego powinien przechylić Cristiano Ronaldo. Co prawda gwiazdor Juventusu wykorzystał błąd Marko Dmitrovicia i posłał piłkę w kierunku pustej bramki, gdzie rozpaczliwym wślizgiem próbował wybić ją jeszcze Stefan Mitrović.

Kapitan reprezentacji Serbii nie zdążył jednak w porę popisać się skuteczną interwencją i dlatego doświadczony napastnik zaczął cieszyć się ze strzelenia zwycięskiego gola.

Ku jego zaskoczeniu arbiter Danny Makkelie nie wskazał jednak na środek boiska i nakazał kontynuowanie gry, którą po chwili przerwał, aby ukarać 36-latka żółtą kartką.

Cristiano Ronaldo był zdumiony werdyktem holenderskiego sędziego i po usłyszeniu ostatniego gwizdka rzucił opaskę kapitańską na murawę oraz udał się wściekły do szatni.