Emery staje w obronie Triguerosa po brutalnym faulu na Messim. „To nadmierna kara”

Emery staje w obronie Triguerosa po brutalnym faulu na Messim. „To nadmierna kara”
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS | Marca

Unai Emery nie podziela stanowiska sędziego meczu Villarreal - FC Barcelona (1:2) i nie zgadza się z czerwoną kartką pokazaną Manu Triguerosowi po brutalnym faulu na Leo Messim.

„Duma Katalonii” odniosła niezwykle ważne ligowe zwycięstwo w kontekście walki o mistrzostwo Hiszpanii nad „Żółtą łodzią podwodną”, która kończyła ten mecz w osłabieniu po czerwonej kartce pokazanej Manu Triguerosowi po bardzo nierozważnym wejściu w nogi Leo Messiego w 65. minucie.

Z werdyktem arbitra o wyrzuceniu środkowego pomocnika z boiska nie mógł pogodzić się trener Villarrealu. Unai Emery przyznał po zakończeniu spotkania, że w jego opinii sędzia podjął pochopną decyzję, która pozbawiła jego zespół szansy walki o korzystny rezultat w starciu z Barceloną.

- Wydaje mi się, że Manu trafił najpierw w piłkę. Gdyby taka sytuacja miała miejsce w drugą stronę, to nie wiem, czy bylibyśmy świadkami wykluczenia. To nadmierna kara. Co prawda potem przejęliśmy kontrolę nad spotkaniem mimo braku jednego zawodnika, a we wcześniejszych fazach spotkania nie udawało nam się to - przyznał Hiszpan, którego drużynę czeka teraz arcyważny pojedynek z Arsenalem w półfinale Ligi Europy.

- Do czwartku zostały cztery dni. Do tego czasu będziemy dobrze przygotowani fizycznie i mentalnie. Drużyna rozumie, że gramy w dwóch rozgrywkach. To prawda, że w Lidze Europy prezentujemy więcej regularności i jakości. Te rozgrywki nie sprawiają jednak, że zapominamy o LaLidze, ale teraz czekają nas dwa bardzo emocjonujące mecze - powiedział Emery.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy