Emery z jasnym komunikatem: Mustafi i Elneny muszą odejść

Emery z jasnym komunikatem: Mustafi i Elneny muszą odejść fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports

Menedżer Arsenalu Unai Emery otwarcie powiedział, że Shkodran Mustafi oraz Mohamed Elneny powinni zmienić klub.

Nie zawsze wola klubu idzie w parze z decyzjami samych zawodników, dlatego sama chęć sprzedaży gracza często może nie wystarczyć. Inna sprawa to poszukiwanie odpowiedniego klubu dla piłkarza, który jest już niepotrzebny, a w takiej sytuacji znalazł się właśnie Arsenal. Mimo spekulacji o bardzo małym budżecie transferowym, „Kanonierzy” pozwolili sobie nieco zaszaleć na rynku, ale teraz, gdy już nie mogą nikogo kupić, chcą pozbyć się kilku graczy.

W przypadku Shkodrana Mustafiego i Mohameda Elneny'ego, którzy nie mają miejsca w składzie, nie jest to jednak takie proste. Do końca okna transferowego w większości lig europejskich pozostały niecałe dwa tygodnie, tymczasem zawodnicy wciąż nie mają nowego pracodawcy. Unai Emery postanowił zatem dosadnie dać im do zrozumienia, że powinni odejść.

- Mamy kilku zawodników, którzy znają już swoją sytuację. Choćby Elneny i Mustafi, oni wiedzą jaka jest ich pozycja - powiedział szkoleniowiec w rozmowie z dziennikarzami.

- Chcę, żeby piłkarze byli tu szczęśliwi, chcę, żeby chcieli tu przebywać. W zeszłym roku, kiedy Mustafi i Mo nie grali, nie byli zbyt szczęśliwi. Sporo z nimi rozmawiałem w poprzednim sezonie o ich pozycji i myślę, że dobrze by dla nich było, gdyby odeszli, związali się z nowym klubem, do którego chętnie by przychodzili, byli tam szczęśliwi i kontynuowali swoje kariery.

- To dobrzy zawodnicy, ale tutaj z różnych przyczyn będą mieli mniejsze szanse na pokazanie się i na to, by być zadowolonymi ze względu na liczbę rozgrywanych minut. Wiedzą jaką mają sytuację, życzę im jak najlepiej i sądzę, że lepiej będzie im gdzie indziej, żeby podjęli nowe wyzwania. Na razie jednak trenują z nami i w pełni to szanuję.

Mustafi niedawno znalazł się na celowniku Romy, która ma problem z dojściem do porozumienia w kwestii transferu Daniele Ruganiego, a wcześniej nie zdołała zakupić Dejana Lovrena. Tymczasem Elneny jeszcze niedawno mógł być włączony do transakcji z Wilfriedem Zahą w roli głównej, ostatecznie do transakcji z Crystal Palace jednak nie doszło.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy