2024-09-11 07:56:03; Aktualizacja: 4 godziny temu
Emiliano Martínez wyładował złość na... kamerze. Nieładne zachowanie Argentyńczyka [WIDEO] Fot. Lucho Picholis [X]
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Kolumbii pokonała Argentynę 2-1 w hitowym starciu rozegranym w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2026. Po końcowym gwizdku złości nie krył Emiliano Martínez, który postanowił uderzyć prosto w skierowaną w jego stronę kamerę. Wszystko zostało dokładnie uchwycone.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania cała otoczka stworzona dookoła niego wywierała ogromne emocje wśród kibiców oraz piłkarzy. Dla reprezentacji Kolumbii była to świetna okazja do rewanżu za finał Copa América 2024, w którym zwyciężyła Argentyna. Triumf pozwoliłby jej również awansować na drugie miejsce w eliminacyjnej tabeli.

Druga strona chciała natomiast przedłużyć swoją fantastyczną passę, dlatego było o co walczyć.

Jako pierwsza do głosu doszła Kolumbia, kiedy to w 25. minucie na listę strzelców wpisał się Yerson Mosquera. Jednobramkowe prowadzenie gospodarzy utrzymało się do przerwy, natomiast chwilę po rozpoczęciu drugiej odsłony zostało błyskawicznie zniwelowane za sprawą wyrównującego trafienia autorstwa Nicolása Gonzáleza.

Dwanaście minut później kibice zgromadzeni na Estadio Metropolitano Roberto Meléndez drugi raz wpadli w szał radości. Sędzia podyktował Kolumbii rzut karny, którego na gola zamienił James Rodríguez. 33-latek wziął odpowiedzialność na swoje barki i jednocześnie sprawił, że jego drużyna mogła cieszyć się z ważnego oraz pożądanego zwycięstwa.

Taki rezultat wywołał wśród argentyńskich zawodników oraz kibiców sporo negatywnych emocji. Mogliśmy je zauważyć między innymi u Emiliano Martíneza, który po końcowym gwizdku, będąc jeszcze na murawie, zdemolował kamerę skierowaną na jego twarz.