Eriksen zmuszony do rozstania z Interem Mediolan?!

Eriksen zmuszony do rozstania z Interem Mediolan?! fot. Inter Mediolan
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Corriere dello Sport

Według „Corriere dello Sport” jeszcze przed końcem trwającego okna transferowego z Interu Mediolan odejść może Christian Eriksen.

Duńczyk przybył na Stadio Giuseppe Meazza ledwie kilka miesięcy temu jako druga opcja „Nerazzurrich” do wzmocnienia środka pola. Antonio Conte nalegał zimą na transfer Arturo Vidala, ale kierownictwo włoskiego klubu wolało postawić na o kilka lat młodszego Christiana Eriksena.

28-latek jak dotąd nie zdołał odcisnąć swego piętna na grze Interu Mediolan, w którym miał być mózgiem drużyny. Niewykluczone, że drugiej szansy już nie otrzyma, gdyż po tym, jak do stolicy Lombardii przybył wspomniany Chilijczyk, notowania byłego zawodnika Tottenhamu Hotspur najprawdopodobniej spadną jeszcze bardziej.

Uprzedzając niejako fakty, klubowa dyrekcja zaczęła szukać przez pośredników potencjalnych chętnych na usługi 97-krotnego reprezentanta Danii, ale jak dotąd takowy się nie znalazł. Mimo wszystko wicemistrz Serie A nie traci nadziei i już ustalił ewentualne warunki rozstania.

Eriksen miałby odejść z Mediolanu na mocy wypożyczenia z obowiązkiem wykupu lub transferu definitywnego za kwotę wyższą niż 27 milionów euro zainwestowane w niego w styczniu przy okazji transferu z Tottenhamu.

Kontrakt autora czterech goli i trzech asyst w koszulce Interu wygasa dopiero w połowie 2024 roku, lecz coraz więcej wskazuje na to, że gracz go nie wypełni.

W przeszłości Duńczyk łączony był m.in. z Realem Madryt czy Bayernem Monachium.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ligue 1: 53 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Ligue 1: 53 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Superliga: BOOM! Kluby założycielskie opuściły Europejskie Stowarzyszenie Klubów Superliga: BOOM! Kluby założycielskie opuściły Europejskie Stowarzyszenie Klubów Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE] FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE] Superliga: Europejskie Stowarzyszenie Klubów przeciwko... własnemu prezesowi [OFICJALNIE] Superliga: Europejskie Stowarzyszenie Klubów przeciwko... własnemu prezesowi [OFICJALNIE] UEFA szykuje się na wojnę z organizatorami Superligi. Może domagać się nawet 60 miliardów euro odszkodowania UEFA szykuje się na wojnę z organizatorami Superligi. Może domagać się nawet 60 miliardów euro odszkodowania Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy