Ernesto Valverde wreszcie wraca do zawodu. Prezentacja tuż-tuż!

Ernesto Valverde wreszcie wraca do zawodu. Prezentacja tuż-tuż! fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Mundo Deportivo | Transfery.info

Nowym prezydentem Athletic Club został Jon Uriarte i wszystko wskazuje na to, że jego zwycięstwo wiąże się z powrotem Ernesto Valverde na ławkę trenerską. Zapowiadał on bowiem, że w razie triumfu, sięgnie właśnie po tego szkoleniowca.

Pod koniec maja w Athletic Club doszło do zmian na stanowisku trenera. Z posadą z własnej woli pożegnał się Marcelino, który ogłosił swoją decyzję przy okazji specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Jego decyzja miała związek z wyborami prezydenta klubu. Żaden z kandydatów nie oświadczył bowiem publicznie, że w razie wygranej, zdecyduje się na przedłużenie umowy z tym 56-latkiem.

Z tego powodu od nieco ponad miesiąca w Kraju Basków panuje bezkrólewie, ale wszystko wskazuje na to, że wkrótce zostanie ono przerwane. Prezydentem Athletic Club został bowiem Jon Uriarte, który otrzymał aż 46 procent wszystkich głosów.

Przedsiębiorca zapowiadał w swojej kampanii wyborczej, że jeśli to jego wybiorą, zrobi wszystko, by posada trenera przypadła Ernesto Valverde (co oznacza też wcześniejsze rozmowy z samym zainteresowanym).

Jeśli tak się stanie, będzie to powrót 58-latka do zawodu po ponad dwuletniej przerwie. W styczniu 2020 roku pożegnał się bowiem z prowadzeniem FC Barcelony, z którą sięgnął po dwa mistrzostwa kraju i krajowy puchar.

Dla Valverde przenosiny do Athletic Club to podwójny powrót, bo w przeszłości trenował ten zespół dwukrotnie. Najpierw w latach 2003-2005, a później w sezonach 2013-2017 roku.

Za jego kadencji baskijska drużyna wygrała Superpuchar Hiszpanii.

Valverde w przeszłości prowadził też Espanyol, Olympiakos, Villarreal i Valencię.

Podczas nieobecności na ławce trenerskiej spełniał się jako ceniony... fotograf.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy