ESPN: Dlatego Bruno Fernandes nie trafił latem do Manchesteru United

ESPN: Dlatego Bruno Fernandes nie trafił latem do Manchesteru United fot. Bruno Fernandes I Instagram
Mateusz Michałek
Źródło: ESPN

Zdaniem ESPN skauci Manchesteru United znaleźli mankamenty w grze Bruno Fernandesa, co oddaliło go od transferu do zespołu „Czerwonych Diabłów”.

Ofensywny pomocnik ma za sobą znakomity sezon w barwach Sportingu. W jego trakcie 24-latek rozegrał 53 spotkania, notując aż 32 trafienia i 18 asyst. Kolejne doniesienia łączące go z bogatszymi europejskimi klubami więc nie dziwiły. Działacze MU interesowali się nim od dawna i w pewnym momencie byli bardzo blisko jego zakontraktowania. Koniec końców Fernandes nie trafił jednak na Old Trafford.

Jak podaje ESPN, choć statystyki Fernandesa robią wielkie wrażenie, pracownicy angielskiego klubu znaleźli w jego grze mankamenty. Przede wszystkim Portugalczyk zbyt często posyłał niedokładne podania i w konsekwencji tracił piłkę. Na Old Trafford stwierdzono, że styl gry Fernandesa nie pasuje do filozofii Ole Gunnara Solskjæra opartej na jej posiadaniu.


Dodatkowo władze MU nie były zadowolone z liczby pojawiających się transferowych doniesień na temat pomocnika. Portugalscy dziennikarze przez długi czas łączyli bowiem Fernandesa z innymi klubami, w tym Tottenhamem. Anglicy zaczęli przypuszczać, że Sporting próbuje w ten sposób podnieść cenę za piłkarza, a i tak chciał niemało, bo pisało się o 70 milionach euro.


Nie można oczywiście wykluczyć, że MU dalej będzie bacznie przyglądał się poczynaniom Fernandesa i w przyszłości zdecyduje się go zakontraktować.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy