ESPN: Dlatego Bruno Fernandes nie trafił latem do Manchesteru United

ESPN: Dlatego Bruno Fernandes nie trafił latem do Manchesteru United fot. Bruno Fernandes I Instagram
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: ESPN

Zdaniem ESPN skauci Manchesteru United znaleźli mankamenty w grze Bruno Fernandesa, co oddaliło go od transferu do zespołu „Czerwonych Diabłów”.

Ofensywny pomocnik ma za sobą znakomity sezon w barwach Sportingu. W jego trakcie 24-latek rozegrał 53 spotkania, notując aż 32 trafienia i 18 asyst. Kolejne doniesienia łączące go z bogatszymi europejskimi klubami więc nie dziwiły. Działacze MU interesowali się nim od dawna i w pewnym momencie byli bardzo blisko jego zakontraktowania. Koniec końców Fernandes nie trafił jednak na Old Trafford.

Jak podaje ESPN, choć statystyki Fernandesa robią wielkie wrażenie, pracownicy angielskiego klubu znaleźli w jego grze mankamenty. Przede wszystkim Portugalczyk zbyt często posyłał niedokładne podania i w konsekwencji tracił piłkę. Na Old Trafford stwierdzono, że styl gry Fernandesa nie pasuje do filozofii Ole Gunnara Solskjæra opartej na jej posiadaniu.


Dodatkowo władze MU nie były zadowolone z liczby pojawiających się transferowych doniesień na temat pomocnika. Portugalscy dziennikarze przez długi czas łączyli bowiem Fernandesa z innymi klubami, w tym Tottenhamem. Anglicy zaczęli przypuszczać, że Sporting próbuje w ten sposób podnieść cenę za piłkarza, a i tak chciał niemało, bo pisało się o 70 milionach euro.


Nie można oczywiście wykluczyć, że MU dalej będzie bacznie przyglądał się poczynaniom Fernandesa i w przyszłości zdecyduje się go zakontraktować.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że  wybieram selekcjonerów...” Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że wybieram selekcjonerów...” Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy