Eto'o rezygnuje z gry w reprezentacji

Eto'o rezygnuje z gry w reprezentacji
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L'Equipe

Samuel Eto'o zdecydował się zakończyć reprezentacyjną karierę.

32-letni piłkarz przekazał taką informację swoim kolegom z narodowego zespołu po ostatnim grupowym zwycięstwie w eliminacjach do Mistrzostw Świata nad Libią, które przybliżyło "Nieposkromione Lwy" do wyjazdu na turniej w Brazylii.

Niespodziewaną decyzję zawodnika potwierdził trener reprezentacji Kamerunu, Volker Finke:

- Samuel Eto'o jest wielkim piłkarzem i najlepiej by było, gdyby on sam wyjaśnił, dlaczego zdecydował się zrezygnować z gry w kadrze. Oczywiście dał on futbolowi bardzo wiele, a w szczególności futbolowi w Kamerunie. Nie mogę powiedzieć nic więcej na ten temat - przyznał Niemiec.

32-letni zawodnik w barwach "Nieposkromionych Lwów" wystąpił w 113 spotkaniach, w których strzelił 55 bramek, a ponadto wraz z drużyną narodową zdobył złoty medal Igrzysk Olimpijskich w 2000 roku, pokonując w finale po konkursie jedenastek Hiszpanię, a na własnym kontynencie wygrywał dwukrotnie Puchar Narodów Afryki w 2000 i 2002 roku oraz czterokrotnie został wybrany najlepszym piłkarzem na "Czarnym Lądzie" w latach 2003-05 i 2010.

Oficjalnym powodem rezygnacji napastnika Chelsea Londyn z gry w reprezentacji są powody osobiste. Zdaniem osób, które są blisko kadry Kamerunu, Eto'o miał inną wizję gry zespołu niż selekcjoner Finke.

Więcej na temat: Samuel Eto'o Fils Kamerun

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy