Eto'o rezygnuje z gry w reprezentacji

Eto'o rezygnuje z gry w reprezentacji
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L'Equipe

Samuel Eto'o zdecydował się zakończyć reprezentacyjną karierę.

32-letni piłkarz przekazał taką informację swoim kolegom z narodowego zespołu po ostatnim grupowym zwycięstwie w eliminacjach do Mistrzostw Świata nad Libią, które przybliżyło "Nieposkromione Lwy" do wyjazdu na turniej w Brazylii.

Niespodziewaną decyzję zawodnika potwierdził trener reprezentacji Kamerunu, Volker Finke:

- Samuel Eto'o jest wielkim piłkarzem i najlepiej by było, gdyby on sam wyjaśnił, dlaczego zdecydował się zrezygnować z gry w kadrze. Oczywiście dał on futbolowi bardzo wiele, a w szczególności futbolowi w Kamerunie. Nie mogę powiedzieć nic więcej na ten temat - przyznał Niemiec.

32-letni zawodnik w barwach "Nieposkromionych Lwów" wystąpił w 113 spotkaniach, w których strzelił 55 bramek, a ponadto wraz z drużyną narodową zdobył złoty medal Igrzysk Olimpijskich w 2000 roku, pokonując w finale po konkursie jedenastek Hiszpanię, a na własnym kontynencie wygrywał dwukrotnie Puchar Narodów Afryki w 2000 i 2002 roku oraz czterokrotnie został wybrany najlepszym piłkarzem na "Czarnym Lądzie" w latach 2003-05 i 2010.

Oficjalnym powodem rezygnacji napastnika Chelsea Londyn z gry w reprezentacji są powody osobiste. Zdaniem osób, które są blisko kadry Kamerunu, Eto'o miał inną wizję gry zespołu niż selekcjoner Finke.

Więcej na temat: Samuel Eto'o Fils Kamerun

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy