EURO 2020: Eriksen chciał, żeby Dania dokończyła mecz z Finlandią

EURO 2020: Eriksen chciał, żeby Dania dokończyła mecz z Finlandią
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: ZDF

Christian Eriksen odbył ze swoimi kolegami telefoniczną rozmowę, w której poprosił ich o to, by ci dokończyli mecz z Finlandią - informuje „ZDF”.

W sobotnie popołudnie fani piłki nożnej przeżywali trudne momenty. Wszystko przez sytuację, do której doszło w Kopenhadze, gdzie miejscowa Dania mierzyła się z Finlandią w pierwszym meczu grupy „B” w ramach EURO 2020.

Pod koniec pierwszej połowy cały futbolowy świat zamarł, kiedy to na murawę upadł Christian Eriksen. 29-latek przez kilka minut był reanimowany. Sytuacja wyglądała dramatycznie, ale dzięki szybkiej reakcji kolegów z zespołu, lekarzy i arbitra głównego, piłkarz odzyskał czynności życiowe.

Zaraz po tym wydarzeniu, został przewieziony do szpitala. Tam odzyskał pełną świadomość. Chwilę później agent gracza poinformował natomiast, że życiu jego klienta nie zagraża niebezpieczeństwo.

„ZDF” dodał, że kiedy sytuację udało się opanować, piłkarz postanowił zadzwonić do swoich kolegów. Tam przy okazji wideokonferencji przyznał, że czuje się zdecydowanie lepiej i poprosił ich, aby ci dokończyli mecz z Finami.

Starcia rzeczywiście zostało wznowione po 20:30. Z kronikarskiego obowiązku należy wspomnieć, że wygrali je „Suomi” (1-0), jednak w tej sytuacji rezultat to zdecydowanie sprawa drugorzędna. Miejmy nadzieję, że Christian Eriksen szybko wróci do pełni zdrowia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy