EURO 2020: Kadry wszystkich uczestników Mistrzostw Europy [OFICJALNIE]

EURO 2020: Kadry wszystkich uczestników Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] fot. M.Moira / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Poznaliśmy już zestawienia personalne 26 reprezentacji, które wezmą udział w nadchodzących Mistrzostwach Europy.

Tegoroczna 16. edycja turnieju o miano najlepszej drużyny narodowej na Starym Kontynencie o odbędzie się pomiędzy 11 czerwca a 11 lipca w jedenastu europejskich miastach - Kopenhadze, Amsterdamie, Bukareszcie, Sewilli, Budapeszcie, Glasgow, Monachium, Baku, Sankt Petersburgu, Rzymie i Londynie.

Początkowo ta impreza miała odbyć się w zeszłym roku z dwunastoma gospodarzami. Wybuch pandemii koronawirusa sprawił jednak, że UEFA postanowiła przenieść mistrzostwa na następny rok i następnie pozbawiła Bilbao (pulę meczów przejęła Sewilla) oraz Dublin (pulę meczów przejął Sankt Petersburg) możliwości goszczenia u siebie najlepszych ekip w związku z brakiem gwarancji odnoszących się do wpuszczenia kibiców na swoje obiekty.

Z pozostałych kwestii zmianie uległa jeszcze liczba powołanych graczy na EURO 2020, która wzrosła z 23 do 26 w związku z obawami dotyczącymi możliwych absencji wynikających z zakażenia groźną dla życia infekcją.

Poniżej prezentujemy kadry wszystkich uczestników Mistrzostw Europy. Który zespół waszym zdaniem ma największą szansę na zwycięstwo?

UCZESTNICY MISTRZOSTW EUROPY

Grupa A

Włochy**
Turcja
Szwajcaria*********
Walia

Grupa B

Belgia**********
Dania
Rosja*****
Finlandia******

Grupa C

Austria
Holandia****
Ukraina
Macedonia Północna

Grupa D

Anglia*
Chorwacja
Szkocja
Czechy*******

Grupa E

Hiszpania
Szwecja
Polska***
Słowacja

Grupa F

Francja
Portugalia********
Niemcy
Węgry

***

*Miejsce kontuzjowanego Trenta Alexandra-Arnolda (Liverpool) zajął Ben White (Brighton) | Miejsce kontuzjowanego Deana Hendersona (Manchester United) zajął Aaron Ramsdale (Sheffield United).

**Miejsce kontuzjowanego Stefano Sensiego (Inter Mediolan) zajął Matteo Pessina (Atalanta) | Miejsce kontuzjowanego Lorenzo Pellegriniego (AS Roma) zajął Gaetano Castrovilli (Fiorentina).

***Miejsce kontuzjowanego Arkadiusza Milika (Olympique Marsylia) nie zajął żaden nowy zawodnik.

****Miejsce kontuzjowanego Donny'ego van de Beeka (Manchester United) nie zajął żaden nowy zawodnik.

*****Andriej Mostowoj (Zenit) z uwagi na zakażenie koronawirusem wypadł z kadry Rosji. Jego miejsce zajął Roman Jewgienjew (Dynamo Moskwa).

******Miejsce kontuzjowanego Sauliego Väisänen (Chievo) zajął Niko Hämäläinen (QPR).

*******Miejsce kontuzjowanego Jiříego Pavlenki (Werder Brema) zajął Tomáš Koubek (Augsburg).

********João Cancelo (Manchester City) z uwagi na zakażenie koronawirusem wypadł z kadry Portugalii. Jego miejsce zajął Diogo Dalot (AC Milan).

*********Miejsce kontuzjowanego Jonasa Omlina (Montpellier) zajął Gregor Kobel (VfB Stuttgart).

**********Miejsce kontuzjowanego Simona Mignoleta (Club Brugge) zajął Thomas Kaminski (Blackburn Rovers).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy