EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi

EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi fot. Influential Photography / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: TV 2

Jesper Kjaergaard, a więc naczelny lekarz centrum kardiologii w Rigshospitalet, gdzie przebywa Christian Eriksen, zabrał głos na temat tego, co w najbliższych dniach czeka piłkarza.

Chyba nie takiego otwarcia zmagań w grupie „B” w ramach EURO 2020 spodziewali się kibice, którzy pojawili się na stadionie w Kopenhadze, by obserwować starcia Duńczyków i Finów.

Pod koniec pierwszej połowy doszło do dramatycznych scen. Wtedy to na murawę padł gracz gospodarzy, a więc Christian Eriksen. Zawodnik niemalże natychmiast był reanimowany, a później przewieziony do pobliskiej kliniki.

Ostatnie informacje sugerują, że ofensywny pomocnik Interu Mediolan ma się już lepiej. Odzyskał przytomność i porozmawiał nawet ze swoimi kolegami, których poprosił o kontynuację meczu z Finlandią.

Wydaje się zatem, że najgorsze za nim. Teraz wiele pracy czeka lekarzy, którzy ustalą przyczyny całej sytuacji.

- Zbadamy, czy to zatrzymanie akcji serca było spowodowane utratą przytomności, z którą miał do czynienia Christian. W pewnym sensie jest to możliwe - przyznaje Jesper Kjaergaard.

- Po sprawdzeniu, czy to było zatrzymanie akcji serca, przyjdzie czas na badanie ultrasonograficzne, aby sprawdzić, czy wszystko działa, jak należy i czy w działaniu serca są jakieś problemy - dodaje.

Lekarz przyznał jednocześnie, że przyczyny mogą być różne.

- Grupą chorób, które powodują zatrzymanie akcji serca, są choroby wieńcowe. W tym miejscu należy wspomnieć o zakrzepach krwi w sercu. Christian ma 29 lat i w jego wieku nie jest to do końca normalne, bo to człowiek w dobrej formie fizycznej. Czasami jednak zdarza się tak, że zakrzep może wystąpić przez wzgląd na duży wysiłek. Towarzyszy mu wtedy ból w klatce piersiowej i innego rodzaju dyskomfort. Jeśli natomiast to arytmia, to ta nie daje żadnych znaków ostrzegawczych i chory traci przytomność nagle - mówi doktor.

- Myślę, że Eriksen wkrótce stanie na nogi. Jeśli się obudzi, to znaczy, że serce działa. Teraz będą opiekować się nim najlepsi specjaliści. Kolejne dni spędzi pod ich opieką. Będzie prowadzone w tej sprawie specjalne dochodzenie. Trzeba ustalić, co się stało - zakończył.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy