EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia przerwany [OFICJALNIE]

Źródło: UEFA | Transfery.info | Corriere della Sera | Twitter

UEFA poinformowała o przerwaniu zawodów w związku z obrazkami, jakie oglądaliśmy w ostatnich minutach drugiej połowy. Na murawie odbywała się reanimacja Christiana Eriksena.

W 42. minucie, przy wyniku 0:0 i przewadze Duńczyków, podanie otrzymał Christian Eriksen. Gwiazda gospodarzy nie przyjęła piłki, a zamiast tego runęła na murawę.

Początkowo inni zawodnicy nie zdawali sobie sprawy z powagi sytuacji, ale arbiter główny zachował ogromną przytomność umysłu i szybko przerwał zawody. Wówczas na boisku pojawili się reprezentacyjni lekarze.

Medycy zastali nieprzytomnego 29-latka i rozpoczęli jego reanimację. Po chwili dołączyli do nich ratownicy. Wówczas zapadła decyzja o przeprowadzeniu defibrylacji.

Przez ponad kwadrans przedstawiciele służby zdrowia robili, co mogli, aby uratować życie piłkarzowi. W pewnej chwili w okolicy linii bocznej pojawiła się jego żona i ze łzami w oczach obserwowała wydarzenia. Otuchy dodawali jej Kasper Schmeichel oraz Simon Kjær.

Jak podaje „Corriere della Sera”, wykonano co najmniej trzy masaże mięśnia sercowego.

Ostatecznie piłkarz został zwieziony z boiska, a wraz nim opuścili je inni bohaterowie dzisiejszych zawodów.

UEFA poinformowała już oficjalnie o przerwaniu meczu.

Najnowsze wieści mówią o odzyskaniu przytomności przez Eriksena.