EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia przerwany [OFICJALNIE]

EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia przerwany [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: UEFA | Transfery.info | Corriere della Sera | Twitter

UEFA poinformowała o przerwaniu zawodów w związku z obrazkami, jakie oglądaliśmy w ostatnich minutach drugiej połowy. Na murawie odbywała się reanimacja Christiana Eriksena.

W 42. minucie, przy wyniku 0:0 i przewadze Duńczyków, podanie otrzymał Christian Eriksen. Gwiazda gospodarzy nie przyjęła piłki, a zamiast tego runęła na murawę.

Początkowo inni zawodnicy nie zdawali sobie sprawy z powagi sytuacji, ale arbiter główny zachował ogromną przytomność umysłu i szybko przerwał zawody. Wówczas na boisku pojawili się reprezentacyjni lekarze.

Medycy zastali nieprzytomnego 29-latka i rozpoczęli jego reanimację. Po chwili dołączyli do nich ratownicy. Wówczas zapadła decyzja o przeprowadzeniu defibrylacji.

Przez ponad kwadrans przedstawiciele służby zdrowia robili, co mogli, aby uratować życie piłkarzowi. W pewnej chwili w okolicy linii bocznej pojawiła się jego żona i ze łzami w oczach obserwowała wydarzenia. Otuchy dodawali jej Kasper Schmeichel oraz Simon Kjær.

Jak podaje „Corriere della Sera”, wykonano co najmniej trzy masaże mięśnia sercowego.

Ostatecznie piłkarz został zwieziony z boiska, a wraz nim opuścili je inni bohaterowie dzisiejszych zawodów.

UEFA poinformowała już oficjalnie o przerwaniu meczu.

Najnowsze wieści mówią o odzyskaniu przytomności przez Eriksena.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Matheus Pereira z mocnym komunikatem. „Chcę odejść z WBA, ale w sposób uczciwy i poprawny” Matheus Pereira z mocnym komunikatem. „Chcę odejść z WBA, ale w sposób uczciwy i poprawny”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy