EURO 2024: Duże problemy przed meczem Węgry – Szwajcaria

2024-06-15 10:23:42; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
EURO 2024: Duże problemy przed meczem Węgry – Szwajcaria Fot. Paul Chesterton/Focus Images/MB Media/PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Máté Szabó [Sport TV]

O kiepskim sobotnim poranku mogą mówić kibice reprezentacji Węgier. Liczna grupa sympatyków, pomimo zakupionych biletów, najprawdopodobniej nie obejrzy meczu ze Szwajcarią z wysokości trybun – donosi Máté Szabó ze Sport TV.

Podróż węgierskich kibiców z Budapesztu do Kolonii miała odbyć się bez żadnych komplikacji. Tymczasem jeden z tańszych przewoźników linii lotniczych zafundował im nieprzyjemne atrakcje.

Zaplanowany na godzinę 08:25 start z lotniska w stolicy został przesunięty o dwie godziny. Ta nieoczekiwana zmiana szalenie utrudnia przedostanie się turystów do centrum wydarzeń, bowiem punktualnie o 15:00 rozpocznie się drugie spotkanie grupy A w ramach Mistrzostw Europy: Węgry – Szwajcaria.

Z ustaleń wspomnianego dziennikarza wynika, że powietrzna trasa samolotem firmy Wizz Air do Dortmundu potrwa niespełna dwie godziny, co oznacza, że na miejscu środek transportu pojawi się około 12:10.

Problem polega na tym, że po zameldowaniu się w Niemczech fani „Madziarów” muszą pokonać jeszcze 100 kilometrów drogą lądową. Zakładając, że zdecydowana większość osób wybierze transport publiczny, na stadion 1. FC Köln przybędą z opóźnieniem, gdyż podróż autobusem trwa zazwyczaj około 2,5 godziny.

Jedyny ratunek stanowi jazda samochodem. Ten nie zatrzymuje się po drodze na przystankach, dzięki czemu przemieszczenie się z punktu A do B schodzi godzinę krócej.

W piątkowym meczu otwarcia doszło do pierwszego rozstrzygnięcia grupowych rywali. Niemcy rozgromiły Szkocję 5:1.