EURO 2024: Olivier Giroud przestrzegł Francuzów. „Polska to dobrze uzbrojony zespół”

EURO 2024: Olivier Giroud przestrzegł Francuzów. „Polska to dobrze uzbrojony zespół” fot. A.Taoualit / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: RMC Sport

Olivier Giroud zareagował na ostateczny układ grupy D, w której po losowaniu znalazły się Francja, Holandia, Austria, a w marcu być może także Polska.

Wieczorem 2 grudnia odbyła się ceremonia losowania fazy grupowej Mistrzostw Europy, które na przełomie czerwca i lipca odbędą się w Niemczech.

Dotychczas znamy już wszystkie 21 ekip, które zagwarantowały sobie udział dzięki bezpośredniemu awansowi w eliminacjach lub za sprawą roli gospodarza.

Do uzupełnienia grona brakuje trzech reprezentacji, które muszą wywalczyć obecność na imprezie w drodze barażów. „Biało-Czerwoni” wiedzą, że zabukują bilet do kraju zachodniego sąsiada, jeśli wyeliminują Estonię i później zwycięzcę pary Walia – Estonia.

Giroud, dla którego to ostatni wielki turniej w karierze, zwrócił uwagę na naszą drużyną narodową. Zdaniem napastnika Milanu, bez względu na to, czy przejdzie kadra Michała Probierza lub Walia, zapowiada się zacięta rywalizacja o awans do fazy pucharowej.

– Najpierw musimy poczekać na rozstrzygnięcia w barażach. Na papierze Walia i Polska wyglądają na najlepiej uzbrojone zespoły. Musimy być ostrożni, bo nie znaleźliśmy się w łatwej grupie, choć wydaje się bardziej przystępna niż na poprzednim Euro – ocenił 37-latek w wywiadzie dla RMC Sport.

W 2021 roku „Trójkolorowi” znaleźli się w „grupie śmierci” z Niemcami, Portugalią i Węgrami. Wyszli z pierwszego miejsca.

– Holandia to nudny zespół do grania. Austria ma grupę wielu dobrych młodych zawodników. Można w niej znaleźć wielu chłopaków grających w wielkich klubach. Musimy dobrze osadzić się w tej rywalizacji i zagrać dobre mecze – dodał.

Start EURO 2024 zaplanowany jest na 14 czerwca 2024 roku spotkaniem Niemcy – Szkocja.

Jeśli Polska awansuje do turnieju, w pierwszym rozdaniu powalczą o punkty z Holandią, a następnie z Austrią i Francją.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Puchar Polski: Składy na Wisła Kraków - Widzew Łódź [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Wisła Kraków - Widzew Łódź [OFICJALNIE] Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet Newcastle United zainteresowane znanym trenerem. Ale najpierw EURO 2024 Newcastle United zainteresowane znanym trenerem. Ale najpierw EURO 2024

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy