EURO 2024: Piotr Zieliński nie wziął udziału w treningu reprezentacji Polski [POTWIERDZONE]

2024-06-19 13:15:14; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
EURO 2024: Piotr Zieliński nie wziął udziału w treningu reprezentacji Polski [POTWIERDZONE] Fot. Adam Starszynski / PressFocus
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: goal.pl

Piotr Zieliński nie odbył środowego treningu z zespołem przed nadchodzącym meczem z Austrią na EURO 2024. Lider reprezentacji Polski trenował indywidualnie, a o powody takiej decyzji zapytał Przemysław Langier z goal.pl.

Urazy nie oszczędzają podopiecznych Michała Probierza. Tuż przed zapadnięciem finalnych decyzji kadrowych kontuzja kolana wykluczyła Arkadiusza Milika z wyjazdu na trwające Mistrzostwa Europy, a walkę z czasem toczyli Taras Romańczuk, Karol Świderski, Robert Lewandowski i Paweł Dawidowicz.

Pierwszej dwójce udało się wrócić i wystąpić w inauguracyjnym spotkaniu z Holandią, natomiast Lewandowski i Dawidowicz treningi z zespołem rozpoczęli dopiero w środę, przed nadchodzącym meczem z Austrią.

Rywalizację z „Oranje” problemami zdrowotnymi okupili Bartosz Salamon, nadepnięty na palec u ręki przez Wouta Weghorsta oraz Piotr Zieliński, który poprosił o zmianę w 78. minucie meczu.

- Żadnych problemów nie mam. Po prostu poczułem już duże zmęczenie w mięśniu dwugłowym. Wcześniej pokazałem, że jeszcze pięć minut, ale w następnej akcji chciałem przyśpieszyć i coś poczułem. Wiedziałem, że trzeba zejść, żeby coś się nie stało - deklarował pomocnik w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Mimo to, chcąc zachować ostrożność, zabrakło go na środowym treningu zespołowym drużyny Michała Probierza. Zamiast tego, można było zobaczyć go ćwiczącego indywidualnie.

- Nic mu nie jest. Zmęczony trochę, więc profilaktycznie dziś lżej, ale nie jest to pochodna żadnego urazu - przyznał Emil Kopański, rzecznik reprezentacji Polski zapytany przez wysłannika goal.pl.

30-letni, czołowy gracz „Biało-Czerwonych” w spotkaniu z Holandią zanotował asystę przy golu Adama Buksy. Kolejne spotkanie Polaków odbędzie się już w piątek o 18:00, a ich rywalem będą Austriacy.