EURO 2024: Podstawowy reprezentant Polski nie zagra z Holandią?! „Występ zagrożony”

2024-06-15 17:38:43; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
EURO 2024: Podstawowy reprezentant Polski nie zagra z Holandią?! „Występ zagrożony” Fot. Tomasz Jastrzebowski / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Meczyki.pl

Reprezentacja Polski już w najbliższą niedzielę zmierzy się z Holandią. Sytuacja zdrowotna Pawła Dawidowicza jest nadal skomplikowana i niewykluczone, że nie będzie on w stanie zagrać - donosi Tomasz Włodarczyk.

Reprezentacja Polski po solidnych występach w sparingach z Ukrainą i Turcją rozpoczyna zmagania na Mistrzostwach Europy. Do turnieju podchodzi mocno poobijana.

W trakcie meczów kontrolnych doszło w jej szeregach do kilku urazów. Największego pecha miał Arkadiusz Milik, który po kontuzji łąkotki musiał poddać się operacji.

Na tym nie koniec problemów Michała Probierza. Z urazem zmagają się jeszcze Robert Lewandowski czy Taras Romanczuk. Wiele wskazuje na to, że kapitan „Biało-Czerwonych” nie wystąpi w starciu z Holendrami.

Jak się okazuje, podobny los może spotkać Pawła Dawidowicza.

- Występ Pawła Dawidowicza zagrożony, Robert Lewandowski niedysponowany. Karol Świderski jest najbliżej występu, ale czy wyjdzie od początku? Tu jest znak zapytania. Zobaczymy, jaki skład wyczaruje Michał Probierz i jego sztab - poinformował Tomasz Włodarczyk na kanale Meczyki.pl.

- Ubytki są duże. Jeżeli Dawidowicz faktycznie wypadnie, to będę się martwił o stan środka obrony. Salamon nie jest w wysokiej formie. Będziemy musieli zagrać nieprawdopodobne spotkanie, by zatrzymać tę holenderską maszynę. Oranje mają wiele nazwisk, które mogą nas straszyć. Mam obawy przed tym meczem. Wszystko oprócz porażki biorę w ciemno - dodał.

Paweł Dawidowicz w ostatnim czasie odgrywał istotną rolę w kadrze Michała Probierza. Rozegrał komplet minut w barażach o awans na EURO, a potem zaliczył jedną połowę w sparingu z Turcją. Wydawało się, że to on stworzy linię defensywną reprezentacji Polski w starciu grupowym z Holandią.