EURO 2024: Poznaliśmy grupy eliminacyjne. Reprezentacja Polski ze szczęśliwym losowaniem [OFICJALNIE]

EURO 2024: Poznaliśmy grupy eliminacyjne. Reprezentacja Polski ze szczęśliwym losowaniem [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

W centrum wystawowym Festhalle we Frankfurcie nad Menem rozlosowano grupy kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy w 2024 roku. Reprezentacja Polski trafiła do grupy E z Czechami, Albanią, Wyspami Owczymi i Mołdawią.

Obecnie większość sympatyków futbolu odlicza już dni do rozpoczęcia nietypowych zimowych Mistrzostw Świata w Katarze. Przed nastaniem tego momentu na Starym Kontynencie doszło do rozlosowania grup eliminacyjnych EURO 2024.

Kwalifikacje do tej imprezy ruszą na wiosnę przyszłego roku i ich zasadnicza część zakończy się w listopadzie 2023 roku. Wówczas poznamy 21 z 24 uczestników głównej fazy imprezy odbywającej się w Niemczech na przełomie czerwca i lipca 2024 roku.

Pozostałe trzy wolne miejsca uzupełnią zwycięzcy spotkań barażowych utworzonych na bazie miejsc zajętych w Lidze Narodów w marcu wspomnianego roku.

My głęboko wierzymy w to, że nie będziemy musieli do tego momentu drżeć o los reprezentacji Polski, ponieważ liczymy na to, że znajdzie się ona na pierwszej lub drugiej pozycji w swojej grupie eliminacyjnej gdzie przyjdzie jej zmierzyć się z w grupie E z Czechami, Albanią, Wyspami Owczymi i Mołdawią.

Z pozostałych zestawień najciekawiej zapowiada się starcia w grupie B i C pomiędzy Holandią a Francją oraz Włochami a Anglią.

***

Grupy eliminacyjne EURO 2024

Grupa A: Hiszpania, Szkocja, Norwegia, Gruzja, Cypr.

Grupa B: Holandia, Francja, Irlandia, Grecja, Gibraltar.

Grupa C: Włochy, Anglia, Ukraina, Macedonia Północna, Malta.

Grupa D: Chorwacja, Walia, Armenia, Turcja, Łotwa.

Grupa E: Polska, Czechy, Albania, Wyspy Owcze, Mołdawia.

Grupa F: Belgia, Austria, Szwecja, Azerbejdżan, Estonia.

Grupa G: Węgry, Serbia, Czarnogóra, Bułgaria, Litwa.

Grupa H: Dania, Finlandia, Słowenia, Kazachstan, Irlandia Północna, San Marino.

Grupa I: Szwajcaria, Izrael, Rumunia, Kosowo, Białoruś, Andora.

Grupa J: Portugalia, Bośnia i Hercegowina, Islandia, Luksemburg, Słowacja, Liechtenstein.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tottenham na letnich zakupach w Atlético Madryt? Dwóch zawodników na radarze Tottenham na letnich zakupach w Atlético Madryt? Dwóch zawodników na radarze Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy