EURO 2024: Remis rzutem na taśmę. Luka Jović dał cenny punkt [WIDEO]

2024-06-20 17:23:24; Aktualizacja: 6 dni temu
EURO 2024: Remis rzutem na taśmę. Luka Jović dał cenny punkt [WIDEO] Fot. Igor Kupljenik / SPP/SIPA USA/PressFocus
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: TVP Sport

Reprezentacja Słowenii zremisowała 1:1 z Serbią w drugim meczu na EURO 2024. Gole strzelali Žan Karničnik i Luka Jović.

W pierwszym czwartkowym spotkaniu EURO 2024 reprezentacja Słowenii zmierzyła się z Serbią. Ku zaskoczeniu, bardziej rozczarowaniu, Serbowie w mecz weszli dość defensywnie i niepewnie, broniąc się przed Słowenią, bazującą na odbiorach i szybkim przesuwaniu się na połowę rywali, gdzie adresatami dośrodkowań byli ustawieni w polu karnym Benjamin Šeško i Andraž Šporar.

Serbom brakowało pressingu, dobrego rozegrania i piłkarzy, którzy wzięliby na siebie odpowiedzialność dostarczenia piłki napastnikom. To z kolei sprawiało, że futbolówka po długich wykopach najczęściej padała łupem podopiecznych Matjaža Keka, błyskawicznie neutralizując ataki przeciwników.

Na pierwszy celny strzał graczy Dragana Stojkovicia musieliśmy czekać aż do 26. minuty, kiedy uderzenie Vlahovicia bez problemu złapał Oblak, a w 31. minucie kozłująca po dośrodkowaniu piłka przeleciała tuż obok siatki golkipera Atlético Madryt.

W końcówce pierwszej części spotkania rywalizacja nabrała tempa i obie strony ruszyły do ataków. Na siedem minut przed jej zakończeniem Timi Elšnik bliski był zdobycia gola otwierającego wynik meczu. Piłka po jego strzale obiła słupek, a dobitkę zmarnował Benjamin Šeško, kierując uderzenie nad poprzeczkę Pedraga Rajkovicia.

Do drugich 45 minut reprezentacje przystępowały z bezbramkowym remisem. Głodne zwycięstwa drużyny od razu wzięły się do ataku, dzięki czemu obserwowaliśmy dogodne sytuacje na obu połowach. W 57. minucie chąc się zrehabilitować, bardzo dobry strzał zza pola karnego oddał wcześniej wspomniany Šeško. Bramkarz Serbii przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką.

W 69. minucie po golu Žana Karničnika na zasłużone prowadzenie wyszła Słowenia. Gracz NK Celje dopełnił formalności dokładając nogę po dośrodkowaniu Timiego Elšnika. Niestety dla Słowaków, w ostatniej akcji meczu, dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Luka Jović.