EURO 2024: Reprezentacja Niemiec gra dalej. Awans do 1/8 finału zapewniony [OFICJALNIE]

2024-06-19 19:58:32; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
EURO 2024: Reprezentacja Niemiec gra dalej. Awans do 1/8 finału zapewniony [OFICJALNIE] Fot. Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Niemcy w drugim spotkaniu fazy grupowej EURO 2024 pokonali Węgry 2:0.

„Orły” nie zwolniły tempa i podczas następnej potyczki grupowej zaprezentowały miły dla oka, a przede wszystkim skuteczny futbol.

Wszystko zaczęło się od gola na 1:0, który padł w 22. minucie.

Podrażnieni Węgrzy próbowali odpowiedzieć, ale bardzo silny strzał z rzutu wolnego Dominika Szoboszlaia niczym za najlepszych lat zatrzymał Manuel Neuer.

Niemcy napędzani przez Toniego Kroosa oraz İlkaya Gündoğana spokojnie dążyli do celu w postaci trzech punktów i podwyższenia wyniku.

Ich praca nie poszła na marne. 67. minuta przyniosła bowiem bramkę Gündoğana po znakomitej, koronkowej akcji.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry gospodarz turnieju miał jeszcze jedną okazję, ale Leroy Sané pomylił się w ataku, dlatego nie doszło nawet do strzału.

Koniec końców odnotowaliśmy zwycięstwo podopiecznych Juliana Nagelsmanna, którzy mają na swoim koncie sześć punktów i myślą już o występach w fazie pucharowej.

Na zakończenie fazy grupowej mistrzowie świata z 2014 roku zmierzą się jeszcze ze Szwajcarią. Niezależnie od końcowego wyniku mają już zapewniony awans do 1/8 finału turnieju.