Everton z oświadczeniem w sprawie skandalu pedofilskiego w Premier League [OFICJALNIE]

Everton z oświadczeniem w sprawie skandalu pedofilskiego w Premier League [OFICJALNIE] fot. Travel-Fr / Shutterstock.com
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: Everton

Everton wydawał oświadczenie, w którym poinformował, że zawiesił zawodnika pierwszej drużyny w związku z zatrzymaniem przez policję w sprawie popełnienia przestępstw seksualnych wobec dzieci.

W poniedziałek dziennikarze „Mirror” opublikowali informację, według której policja zatrzymała jednego z zawodników Premier League, regularnie grającego na tym poziomie rozgrywkowym. Artykuł nie mógł zawierać danych osobowych samego gracza, ponieważ sprawa jest bardzo poważna.

„W piątek 16 lipca 2021 roku funkcjonariusze aresztowali 31-letniego mężczyznę pod zarzutem popełnienia przestępstw seksualnych wobec dzieci. Podejrzany został zwolniony za kaucją w oczekiwaniu na dalsze dochodzenie” – napisała brytyjska formacja Greater Manchester Police.

W mediach od razu ruszyły spekulacje na temat tego, o kogo może chodzić w całej sprawie. Na kolejne informacje nie musieliśmy długo czekać. Okazało się bowiem, że zarzuty dotyczą gracza pierwszej drużyny Evertonu. Klub od razu postanowił wydać oświadczenie w tej sprawie.

„Everton może potwierdzić, że zawiesił zawodnika pierwszej drużyny w oczekiwaniu na dochodzenie policyjne. Klub będzie nadal wspierać władze w śledztwie i nie będzie w tej chwili wygłaszać żadnych dalszych oświadczeń” – napisano w komunikacie.

Do rysopisu podanego przez „The Mirror” (31 lat, regularny reprezentant kraju, wielomilionowe transfery) pasuje tylko jeden piłkarz Evertonu - Gylfi Sigurðsson.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy