Everton z oświadczeniem w sprawie skandalu pedofilskiego w Premier League [OFICJALNIE]

Everton z oświadczeniem w sprawie skandalu pedofilskiego w Premier League [OFICJALNIE] fot. Travel-Fr / Shutterstock.com
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: Everton

Everton wydawał oświadczenie, w którym poinformował, że zawiesił zawodnika pierwszej drużyny w związku z zatrzymaniem przez policję w sprawie popełnienia przestępstw seksualnych wobec dzieci.

W poniedziałek dziennikarze „Mirror” opublikowali informację, według której policja zatrzymała jednego z zawodników Premier League, regularnie grającego na tym poziomie rozgrywkowym. Artykuł nie mógł zawierać danych osobowych samego gracza, ponieważ sprawa jest bardzo poważna.

„W piątek 16 lipca 2021 roku funkcjonariusze aresztowali 31-letniego mężczyznę pod zarzutem popełnienia przestępstw seksualnych wobec dzieci. Podejrzany został zwolniony za kaucją w oczekiwaniu na dalsze dochodzenie” – napisała brytyjska formacja Greater Manchester Police.

W mediach od razu ruszyły spekulacje na temat tego, o kogo może chodzić w całej sprawie. Na kolejne informacje nie musieliśmy długo czekać. Okazało się bowiem, że zarzuty dotyczą gracza pierwszej drużyny Evertonu. Klub od razu postanowił wydać oświadczenie w tej sprawie.

„Everton może potwierdzić, że zawiesił zawodnika pierwszej drużyny w oczekiwaniu na dochodzenie policyjne. Klub będzie nadal wspierać władze w śledztwie i nie będzie w tej chwili wygłaszać żadnych dalszych oświadczeń” – napisano w komunikacie.

Do rysopisu podanego przez „The Mirror” (31 lat, regularny reprezentant kraju, wielomilionowe transfery) pasuje tylko jeden piłkarz Evertonu - Gylfi Sigurðsson.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy