Ewa Pajor czwartą najdroższą zawodniczką w historii kobiecej piłki

2024-06-17 20:17:35; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Ewa Pajor czwartą najdroższą zawodniczką w historii kobiecej piłki Fot. Daniela Porcelli / SPP/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Ewa Pajor sfinalizowała swoje przenosiny z VfL Wolfsburg do FC Barcelony. W ten sposób została nie tylko trzecim naszym reprezentantem w katalońskim klubie, ale także jedną z najdroższych kobiet w historii futbolu.

Nasza najlepsza zawodniczka była wielokrotnie łączona z opuszczeniem struktur niemieckiego zespołu na rzecz dołączenia do jednej z drużyn stojących wyżej w hierarchii finansowej w kobiecej piłce nożnej.

Mimo to dalej pozostawała „Wilczycą”, ale tylko do teraz za sprawą sfinalizowania głośnej przeprowadzki do Barcelony, gdzie zostanie naszym trzecim reprezentantem po Robercie Lewandowskim oraz Emilii Szymczak, która czeka jeszcze na otrzymanie szansy, by pokazać się w żeńskiej ekipie „Dumy Katalonii”.

Zapewne szybciej okazje ku temu dostanie Ewa Pajor. Świadczy o tym jej status oraz fakt, że ekipa z Camp Nou wydała na jej sprowadzenie kwotę oscylującą w granicach rekordu klubu należącego do Keiry Walsh, ściągniętej z Manchesteru City za 400 tysięcy euro w 2022 roku.

Media z Półwyspu Iberyjskiego uważają, że kwota transferu Polki zakręciła się właśnie w okolicach tej sumy. Oznacza to, że pobity został rekord sprzedażowy VfL Wolfsburg, który do tej pory zainkasował najwięcej na wytransferowaniu Jilli Roord do Manchesteru City za 350 tysięcy euro w 2023 roku.

Mało tego, przeprowadzka naszej 27-letniej atakującej pozwala jej wskoczyć na czwarte miejsce wśród najdroższych kobiecych transferów w historii, gdzie numerem jeden pozostaje Zambijka - Racheal Kundananji.

***

Najdroższe transfery w historii kobiecej piłki:

1. Racheal Kundananji z Madrid CFF do Bay FC - 735 tysięcy euro (2024)

2. Barbra Banda z Shanghai Shengli FC do Orlando Pride - 680 tysięcy euro (2024)

2. Mayra Ramírez z Levante do Chelsea - 450 tysięcy euro (2024)

3. Keira Walsh z Manchesteru City do FC Barcelony - 400 tysięcy euro (2022)

4. Ewa Pajor z Wolfsburga do FC Barcelony - około 400 tysięcy euro (2024)

5. Jill Roord z Wolfsburga do Manchesteru City - 350 tysięcy euro (2023)

6. Lindsey Horan z Portland Thorns do Olympique'u Lyon - 300 tysięcy euro (2023)

7. Geyse z FC Barcelony do Manchesteru United - 300 tysięcy euro (2023)