Fantastyczna forma Krzysztofa Piątka. Znowu gol

2024-08-18 20:55:10; Aktualizacja: 11 godzin temu
Fantastyczna forma Krzysztofa Piątka. Znowu gol Fot. İstanbul Başakşehir
Jan Chromik
Jan Chromik Źródło: Transfery.info

Krzysztof Piątek w eliminacjach do Ligi Konferencji zdobył już cztery bramki, a piąte trafienie w tym sezonie zapisał na swoim koncie w meczu drugiej kolejki Süper Lig przeciwko Alanyasporowi.

Patrząc na to, jak Krzysztof Piątek radził sobie w barwach Herthy, Fiorentiny czy Salernitany, to trudno było mieć nadzieję, że napastnik jeszcze kiedyś nawiąże do swojej świetnej dyspozycji z czasów gry w Genoi.

Rok temu 29-latek przeniósł się jednak do tureckiego Başakşehiru i okazało się to strzałem w dziesiątkę.

W barwach klubu ze Stambułu Piątek początkowo nie imponował formą, ale potem zaczął regularnie pokonywać bramkarzy rywali, co pozwoliło mu zakończyć poprzednią kampanię z dorobkiem 17 trafień w 34 spotkaniach Süper Lig. Przyczynił się tym do tego, że jego zespół zajął czwarte miejsce w lidze.

Taka lokata zapewniła Başakşehirowi udział w eliminacjach do Ligi Konferencji. Tam Turcy najpierw rozprawili się z sanmaryńską La Floritą (10:1 w dwumeczu), a później złudzeń pozbawili gruzińską Iberię 1999 (3:0 w dwumeczu).

Piątek w tych spotkaniach zdobył aż cztery bramki i swoją dobrą formę potwierdził także w meczu drugiej kolejki Süper Lig przeciwko Alanyasporowi. W 17. minucie 29-latek odważnie zaatakował piłkę i pięknym strzałem głową otworzył wynik spotkania.

Co prawda, później to goście dwukrotnie trafiali do siatki, jednak ekipa ze Stambułu najpierw doprowadziła do wyrównania, a w 90. minucie Deniz Türüç wyprowadził Başakşehir na prowadzenie, a zwycięstwo kilka minut później przypieczętował jeszcze Serdar Gürler.