FARE interweniuje w sprawie oprawy z Hitlerem

FARE interweniuje w sprawie oprawy z Hitlerem
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: FARE I Der Spiegel

FARE, a więc organizacja przeciwdziałająca dyskryminacji na stadionach, poinformowała o wszczęciu śledztwa w sprawie szokującej oprawy zaprezentowanej przez kibiców Al-Hilal Omdurman.

Sympatycy sudańskiego zespołu w weekend świętowali sięgnięcie po mistrzostwo kraju. Jednym z jego etapów było właśnie zaprezentowanie kontrowersyjnej oprawy.


Jej centralną część stanowił portret Adolfa Hitlera, pod którym znajdował się złożony z dwóch części napis „Holokaust”. Do tego fani postanowili odpalić pirotechnikę. Jak pisze m.in. „Der Spiegel”, sektor zajmowany przez fanów Al-Hilal był zabezpieczony przez służby porządkowe, ale nikt nie zareagował na zachowanie fanów.


Za stworzeniem oprawy stoi grupa Ultras Blue Lions UBL. Tuż po meczu z Al-Merreikh (2:0) pochwaliła się ona swoim „dziełem” w mediach społecznościowych.


Dodajmy, że zespół Al-Hilal jest najbardziej utytułowanym sudańskim klubem. W sumie już 26 razy sięgał on po mistrzostwo kraju. W ostatnich dziewięciu sezonach triumfował aż dziewięciokrotnie.

Więcej na temat: Al-Hilal Omdurman Sudan Kibice

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Zinédine Zidane odrzuca PSG. Ale francuski klub wytypował już nowego faworyta na trenera! Zinédine Zidane odrzuca PSG. Ale francuski klub wytypował już nowego faworyta na trenera! AS Monaco zarobiło 35 milionów euro na przedłużeniu umowy Kyliana Mbappé z PSG AS Monaco zarobiło 35 milionów euro na przedłużeniu umowy Kyliana Mbappé z PSG Legia Warszawa finalizuje dwa pierwsze letnie transfery. Testy medyczne we wtorek! Legia Warszawa finalizuje dwa pierwsze letnie transfery. Testy medyczne we wtorek! OFICJALNIE: Przemysław Tytoń nie zdążył zadebiutować w Ajaksie, już ma nowy klub! OFICJALNIE: Przemysław Tytoń nie zdążył zadebiutować w Ajaksie, już ma nowy klub! Sadio Mané po optymistycznych rozmowach w sprawie letniego transferu Sadio Mané po optymistycznych rozmowach w sprawie letniego transferu OFICJALNIE: Edinson Cavani odchodzi z Manchesteru United OFICJALNIE: Edinson Cavani odchodzi z Manchesteru United Jagiellonia Białystok: Zagraniczny transfer Karola Struskiego na ostatniej prostej Jagiellonia Białystok: Zagraniczny transfer Karola Struskiego na ostatniej prostej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy