FC Barcelona: Aleñá i Puig pierwszymi wzmocnieniami na nowy sezon

FC Barcelona: Aleñá i Puig pierwszymi wzmocnieniami na nowy sezon
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport

Jak donoszą katalońskie media, władze Barcelony podjęły decyzję o włączeniu do kadry na przyszły sezon Carlesa Aleñi oraz Riquia Puiga.

„Duma Katalonii” w tej chwili skupiona jest głównie na prowadzeniu negocjacji w sprawie transferu Lautaro Martíneza. Nie oznacza to jednak, że zarząd ekipy z Camp Nou nie myśli jednocześnie o innych obszarach, i tak według „Mundo Deportivo” podjęto decyzję o ofiarowaniu szansy dwóm wychowankom klubu.

Zgodnie z najnowszymi informacjami, Aleñá (22 lata) oraz Puig (20 lat) będą pierwszymi wzmocnieniami aktualnego mistrza Hiszpanii na sezon 2020/2021.

„Blaugrana” ma bowiem uważać, że środkowi pomocnicy są już w pełni gotowi do tego, aby otrzymać zdecydowanie większą rolę w zespole niż dotychczas. To będzie wiązało się z powierzeniem im stałych numerów i nowym spojrzeniem na ich wkład. W ten sposób Katalończycy chcą, aby środkowi pomocnicy nabrali pewności siebie oraz doświadczenia, co ma zaprocentować w przyszłości.

Idąc tym tropem, wydaje się, że przed przyszłą kampanią FC Barcelona będzie próbowała stworzyć mieszankę nowo pozyskanych graczy z wychowankami klubu, którzy mają odziedziczyć schedę po Lionelu Messim, Sergio Busquetsie czy Gerardzie Piqué, i w przyszłości stać się ważnymi członkami zespołu.

Aleñá, który obecnie przebywa na wypożyczeniu w Realu Betis, jak dotąd w pierwszej drużynie „Dumy Katalonii” wystąpił 39 razy i trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Z kolei Puig w sześciu spotkaniach uzbierał jedną asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy