FC Barcelona: Bartomeu ponownie chce obniżyć graczom wynagrodzenie

FC Barcelona: Bartomeu ponownie chce obniżyć graczom wynagrodzenie fot. FC Barcelona
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Catalunya Ràdio

Dziennikarze Catalunya Ràdio poinformowali, że Josep Maria Bartomeu przed dwoma tygodniami złożył wizytę piłkarzom Barcelony na treningu. Podczas spotkania sternik klubu poprosił ich o zgodę na następne cięcia pensji.

Kiedy zawieszono rozgrywki w Hiszpanii, jednym z pierwszych klubów, który zdecydował się na uszczuplenie wynagrodzenia zawodników, była „Duma Katalonii”. Korzystając z ERTE (postępowanie czasowej regulacji zatrudnienia, co w praktyce oznacza wysłanie pracownika na bezrobocie), klub obniżył gaże o 70%.

Już wtedy spekulowano, że lider tabeli LaLiga znalazł się w niezwykle trudnej sytuacji finansowej, co finalnie może przekreślić szanse na wzmocnienie kilku newralgicznych pozycji. Teraz znajduje to swoje odzwierciedlenie w praktyce.

Na antenie Catalunya Ràdio przekazano bowiem właśnie, że Josep Maria Bartomeu próbuje wpłynąć na graczy, aby ci zgodzili się oni na renegocjacje kontraktów. Prezes Barcelony w tej sprawie spotkał się z nimi 23 maja i jak dotychczas nie doczekał się odpowiedzi.

Jeśli pierwszy zespół „Blaugrany” przystałby na propozycję 57-latka, w klubowej kasie miałoby pozostać dodatkowe dziesięć milionów euro.

Aktualny mistrz Hiszpanii w tej chwili przygotowuje się do pierwszego meczu ligowego po restarcie rozgrywek. Starcie z Mallorcą zaplanowano na 13 czerwca.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Barcelona: Umtiti kontuzjowany Barcelona: Umtiti kontuzjowany OFICJALNIE: Jakub Wilk w Tarnovii Tarnowo Podgórne OFICJALNIE: Jakub Wilk w Tarnovii Tarnowo Podgórne Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy