FC Barcelona chce stworzyć nowe stanowisko. Konkurencja dla trenera pierwszego zespołu?!

FC Barcelona chce stworzyć nowe stanowisko. Konkurencja dla trenera pierwszego zespołu?! fot. Cordon Press/PressFocus
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Mundo Deportivo

Prezydent FC Barcelony Joan Laporta nie jest zadowolony z przygotowania merytorycznego, jakie prezentują zawodnicy, których zatrudnia. Rozwiązaniem tego problemu ma być nowe stanowisko w klubie - informuje „Mundo Deportivo”.

Najpoważniejszym, poza olbrzymim zadłużeniem, problemem, z którym musi się aktualnie mierzyć zarządzający „Dumą Katalonii” 59-latek, jest obsadzenie funkcji pierwszego trenera. Laporta poza rozpatrywaniem kwestii zwolnienia Ronalda Koemana i szukaniem jego ewentualnego następny, myśli też jednak o poszerzeniu sztabu o kolejnego specjalistę.

Chodzi o dyrektora do spraw wysokiej wydajności treningu, którego kompetencje miałaby wykraczać poza te trenera. Prezydent klubu dostrzega dużą dysproporcję w przygotowaniu fizycznym piłkarzy Barcelony w porównaniu z zawodnikami innych, topowych europejskich drużyn.

Metody treningowe stosowane w ośrodku imienia Joana Gampera są według niego przestarzałe, a ich modernizacja stanowi jedną z największych potrzeb klubu.

Trenować już pod okiem nowej osoby w sztabie ma się więcej i intensywniej. W Barcelonie zajęcia łącznie trwają dwie i pół godziny dziennie. W innych klubach w ich ośrodkach treningowych zawodnicy potrafią spędzić nawet osiem godzin, z czego większość czasu poświęcając na przygotowanie fizyczne, w tym siłownię.

Laporta ma świadomość tego, że obecność dyrektora do spraw wysokiej wydajności treningu może przeszkadzać trenerowi zespołu. Jest jednak gotów podjąć to ryzyko, bo uważa, że tak istotna kwestia nie może leżeć w gestii tylko jednej osoby.

Prezydent klubu jako wzór stawia kluby niemieckie i tamtejszy sposób prowadzenia przygotowań motorycznych. Fascynację tym kierunkiem potwierdza także wcześniejsze zainteresowanie Julianem Nagelsmannem czy Hansim Flickiem.

Więcej na temat: Joan Laporta FC Barcelona Hiszpania

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy