FC Barcelona finalizuje transfer młodziutkiego Brazylijczyka

FC Barcelona finalizuje transfer młodziutkiego Brazylijczyka
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Globo Esporte | Sport

Kataloński „Sport” nie ma wątpliwości, że to Gustavo Maia będzie pierwszym transferem Barcelony przed nowym sezonem, chociaż rozpocznie on przygodę z hiszpańską piłką od drużyny rezerw.

19-letni napastnik bądź skrzydłowy po raz pierwszy przykuł uwagę wysłanników „Blaugrany” dwa sezony temu podczas Copa São Paulo de Juniores. Wówczas w dziewięciu występach strzelił on trzy gole, co doprowadziło do wpłacenie na konto São Paulo zaliczki na poczet ewentualnego transferu. Jednak, aby transakcja doszła do skutku, Hiszpanie muszą do końca obecnego miesiąca dopłacić jeszcze 3,5 miliona euro. Agent gracza, jak również „Sport” przekonują, że tak właśnie będzie.

– Jesteśmy w stu procentach pewni, że FC Barcelona zdecyduje się na kupno – oznajmił Danilo Silva, przedstawiciel Brazylijczyka.

– Otrzymaliśmy już jasny sygnał ze strony klubu, a w poniedziałek Maia zaczął prywatne lekcje języka hiszpańskiego, żeby być lepiej przygotowanym do tego, co go czeka. Inne kluby w ostatnich miesiącach też były nim zainteresowane, ale on nie miał żadnych wątpliwości, że chce trafić do Barcelony – dodał.

Jak na razie przedstawiciele klubu, w którym występuje Maia, nie potwierdzają powyższych słów. Przy czym wciąż mają nadzieję, że finalnie operacja dojdzie do skutku.

„Sport” informuje, że FC Barcelona za 70% praw do utalentowanego zawodnika zapłaci 4,5 miliona. I to właśnie Brazylijczyk będzie jej pierwszym wzmocnieniem na sezon 2020/2021, choć początkowo ma on dołączyć do zespołu rezerw.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ajax Amsterdam przetopił mistrzowską paterę! „Dajemy kibicom namacalne wspomnienie tego sezonu” Ajax Amsterdam przetopił mistrzowską paterę! „Dajemy kibicom namacalne wspomnienie tego sezonu” OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić” FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy