FC Barcelona: Gerard Piqué po oskarżeniach w sprawie jego zarobków odpowiada wprost. Pokazał potwierdzenie przelewu bankowego

FC Barcelona: Gerard Piqué po oskarżeniach w sprawie jego zarobków odpowiada wprost. Pokazał potwierdzenie przelewu bankowego fot. Maxisport / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Onze | Gerard Piqué [Twitter]

Lluís Canut oświadczył, że według jego informacji obecnie najlepiej zarabiającym piłkarzem FC Barcelony jest Gerard Piqué, który miałby inkasować 14 milionów euro netto rocznie. Całkowicie zaprzeczył temu sam zawodnik, publikując w mediach społecznościowych potwierdzenie przelewu bankowego.

Finanse piłkarzy „Dumy Katalonii” nieustannie wzbudzają kontrowersje. Z jednej strony klub mierzy się z kryzysem, a z drugiej zatrudnia Ferrana Torresa.

Joan Laporta, obecny prezydent, zdążył już wyjaśnić, że Josep Maria Bartomeu i jego współpracownicy zostawili ekipę na skraju bankructwa. Wszystko przez podpisywanie niekorzystnych umów.

Hiszpan stawia przede wszystkim na odroczenie płatności i tymczasową wypłatę wynagrodzenia w połowie umówionej wartości. Mimo wszystko zdaniem Lluísa Canuta niektórzy gracze inkasują nawet blisko 30 milionów euro brutto rocznie.

Takim zawodnikiem miałby być Gerard Piqué (28 milionów euro, kwota przed odroczeniem części wypłaty), który według dziennikarza zarabia najwięcej spośród wszystkich członków drużyny.

Wobec tych informacji 34-letni defensor postanowił opublikować zdjęcie przedstawiające potwierdzenie przelewu bankowego na kwotę nieco ponad 2,3 miliona euro jako wynagrodzenie za połowę sezonu. Tradycją już w Hiszpanii jest wypłacanie pensji w dwóch transzach (jedna na koniec roku, a druga wraz z finiszem sezonu).

Mając to na uwadze, należy przyjąć, że zarobki byłego reprezentanta „La Furia Roja” wynoszą około 9 milionów euro brutto rocznie.

W tej sytuacji nie może dziwić złość stopera.

„Tacy ludzie są opłacani przez telewizję publiczną, aby bronić swoich kumpli. Tu masz 50 procent mojej pensji z 30 grudnia. Szanujmy się trochę” – napisał Piqué.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Juventus z priorytetem transferowym na zimę Juventus z priorytetem transferowym na zimę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy