FC Barcelona: Impas w sprawie nowego kontraktu Ter Stegena

FC Barcelona: Impas w sprawie nowego kontraktu Ter Stegena fot. FotoPyk
Piotr Przyborowski
Piotr Przyborowski
Źródło: Sport

Trwa impas w sprawie nowego kontaktu Marc-André ter Stegena. Teraz wiele wskazuje, że potrwa on jeszcze kilka najbliższych miesięcy.

Przedstawiciele niemieckiego golkipera spotkali się już czterokrotnie z działaczami Barcelony, po raz ostatni na początku marca. Wówczas negocjacje stanęły na ofercie 6,5 miliona euro netto za sezon. Propozycja ta została jednak odrzucona przez zawodnika.

Ter Stegen, będąc jednym z najważniejszych zawodników w obecnej kadrze Blaugrany, domaga się kontraktu na poziomie najlepiej opłacanych piłkarzy z pola. 27-latek zdaje sobie sprawę, że w zespole są gracze, którzy grają znacznie mniej minut od niego, a mimo to ich zarobki są zdecydowanie wyższe.

W tej chwili negocjacje utknęły więc w martwym punkcie i w najbliższych miesiącach nic się w tej sprawie raczej nie zmieni. Kataloński klub w obliczu koronawirusa musi znacznie ciąć koszty. Wczoraj hiszpańskie media informowały o tym, że klub spotkał się już z piłkarzami w sprawie tymczasowej obniżki pensji. Niewykluczone jednak, że obie strony wrócą do rozmów latem, kiedy sytuacja związana z wirusem powinna być już nieco bardziej klarowna. 

Ter Stegen na Camp Nou trafił sześć lat temu z Borussii Mönchengladbach. Dla Dumy Katalonii w sumie rozegrał już 224 mecze. Jego obecny kontrakt z Barceloną wygasa wraz z końcem czerwca 2022 roku i znajduje się w nim klauzula odstępnego opiewająca na 180 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy