FC Barcelona: Joan Laporta przed zatrudnieniem Xaviego był zdecydowany na innego trenera. Piłkarze go od tego odwiedli

FC Barcelona: Joan Laporta przed zatrudnieniem Xaviego był zdecydowany na innego trenera. Piłkarze go od tego odwiedli fot. FC Barcelona
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport

Od listopada 2021 roku za wyniki zespołu Barcelony odpowiada Xavi. Niewiele brakowało, a następcą zwolnionego Ronalda Koemana zostałby ktoś inny - pisze „Sport”.

Joan Laporta wraz ze swoimi współpracownikami zdecydował się zakończyć współpracę z Ronaldem Koemanem w październiku poprzedniego roku. Drużyna Barcelony znajdowała się wtedy w dołku i potrzebowała zmian. Prezydent klubu wnikliwie poszukiwał kogoś, kto może pokierować procesem transformacji zespołu. W pewnym momencie wpadł na pomysł zatrudnienia Andrei Pirlo.

Kandydaturze Włocha towarzyszyły wątpliwości, ale Laporta uznał, że może zostać być „nowym Frankiem Rijkaardem” i był przekonany do tej opcji. Pewnego dnia działacz wezwał do siebie radę drużyny Barcelony i jej trzech innych piłkarzy, informując o zwolnieniu Koemana, a także przyszłym zatrudnieniu Pirlo. Plan nie został przyjęty z entuzjazmem przez zawodników.

Ci optowali za Xavim. Część z nich dobrze go znała i uważała za najlepszy możliwy wybór, jeśli chodzi o trenera. Uważali, że zatrudnienie Pirlo będzie wiązało się z radykalną zmianą stylu gry. Do tego nie znał on ligi hiszpańskiej oraz nie władał perfekcyjnie językiem.

Laporta dostrzegł, że zatrudnienie Włocha może nie zostać przyjęte dobrze w szatni i dał do zrozumienia piłkarzom, iż przemyśli jeszcze sprawę. Finalnie zdecydował się na podpisanie kontraktu z Xavim.

Pirlo pozostawał bez klubu do lata, kiedy to objął Fatih Karagümrük. Obecnie zajmuje z nim dwunaste miejsce w tabeli tureckiej ekstraklasy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...” Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy