FC Barcelona: Kadra zostanie uszczuplona? Klub może rozstać się z czterema piłkarzami

FC Barcelona: Kadra zostanie uszczuplona? Klub może rozstać się z czterema piłkarzami
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport

Artiro Vidal, Ivan Rakitić, Jean-Clair Todibo i Carles Aleñá mogą w nadchodzących tygodniach rozstać się z Barceloną - uważa kataloński „Sport”.

Przedstawiciele „Dumy Katalonii” zapewniali już wielokrotnie, że nie zamierzają pozbywać się swoich zawodników w trakcie zimowego okienka transferowego. Wiele jednak na to wskazuje, że nie unikną rozstań z kilkoma graczami, którzy nie są zadowoleni ze swojej obecnej roli pełnionej w zespole.

Media są już od jakiegoś czasu przekonane, że szeregi ekipy z Camp Nou opuszczą w najbliższym czasie Jean-Clair Todibo i Carles Aleñá. Obaj gracze przeniosą się najprawdopodobniej do innych drużyn na zasadzie wypożyczeń. W przypadku Francuza najwięcej mówiło się ostatnio o jego możliwej przeprowadzce do Bayeru Leverkusen oraz Milanu. Teraz jednak do walki o względy młodego defensora miały się włączyć także AS Monaco oraz Manchester United. W przypadku drugiego z nich sytuacja wydaje się mniej skomplikowana, bo piłkarz miał już osiągnąć porozumienie z Betisem.

Dużo bardziej problematyczna wydaje się za to najbliższa przyszłość Arturo Vidala i Ivana Rakiticia. Chilijczyk oraz Chorwat chcieliby mieć większy wpływ na wyniki osiągane przez Barceloną, ale są jedynie graczami przewidzianymi do gry w pierwszym składzie w przypadku urazów odniesionych przez kluczowych piłkarzy w układance Ernesto Valverde, dlatego „Duma Katalonii” nie chce się ich pozbywać chyba, że otrzyma za nich bardzo atrakcyjną ofertę, która pozwoli im odpowiednio zbalansować budżet przed realizacją kolejnych letnich transferów.

Na chwilę obecną większą szansę na zmianę barw ma Vidal, bo bardzo mocno o jego względy zabiega Inter Mediolan. W przypadku Rakiticia coraz więcej wskazuje na to, że być może zdecyduje się na opuszczenie Barcelony dopiero po zakończeniu obecnych rozgrywek.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dawidowicz dołączy do Klimali?! Dawidowicz dołączy do Klimali?! Jerzy Dudek wspomina sytuację z Rafą Benítezem. „Wtedy pomyślałem, że po prostu uderzę go w twarz” Jerzy Dudek wspomina sytuację z Rafą Benítezem. „Wtedy pomyślałem, że po prostu uderzę go w twarz” Wyjazdowa koszulka Manchesteru City na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Manchesteru City na nowy sezon [FOTO] Cracovii grozi kara za korupcję z sezonu 2003/2004 [OFICJALNIE] Cracovii grozi kara za korupcję z sezonu 2003/2004 [OFICJALNIE] Puchar Polski: Zmiana gospodarza finału Puchar Polski: Zmiana gospodarza finału Glik chce odejść z AS Monaco Glik chce odejść z AS Monaco Legia Warszawa wyróżniona. Stadion klubu w gronie 30 najgorętszych obiektów na świecie [France Football] Legia Warszawa wyróżniona. Stadion klubu w gronie 30 najgorętszych obiektów na świecie [France Football]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy