FC Barcelona: Luis Suárez odchodzi teraz za darmo, ale za ewentualne... bonusy w przyszłości

FC Barcelona: Luis Suárez odchodzi teraz za darmo, ale za ewentualne... bonusy w przyszłości fot. FotoPyk
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Cadena SER

Atlético Madryt zdołało dojść do porozumienia z FC Barceloną i już nic nie stoi na przeszkodzie, by Luis Suárez w najbliższych dniach został zaprezentowany jako nowy zawodnik drużyny prowadzonej przez Diego Simeone.

Jak informuje hiszpańska rozgłośnia Cadena SER, Atlético początkowo nie zapłaci za Urugwajczyka ani jednego euro. Jeśli jednak w dwóch latach obowiązywania umowy dwukrotnie znajdzie się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, wówczas na konto katalońskiego klubu przelane zostaną cztery miliony euro (po dwa miliony euro za rok).

33-letni Suárez w ramach wspomnianej dwuletniej umowy zarobi łącznie 15 milionów euro (7,5 miliona euro za każdy sezon).

Suárez do Barcelony trafił latem 2014 roku z Liverpoolu. Podczas sześciu lat spędzonych w Katalonii strzelił 198 bramek i zanotował 109 asyst w 283 meczach.

W najbliższych miesiącach, już po transferze do Madrytu, atakujący będzie musiał poradzić sobie z konsekwencjami oszukiwania podczas egzaminu z języka włoskiego (https://transfery.info/aktualnosci/ansa-egzamin-jezykowy-luisa-suareza-jednym-wielkim-oszustwem/140588).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Węgry bez największej gwiazdy w meczu z Polską Węgry bez największej gwiazdy w meczu z Polską EURO 2020 w mniejszej liczbie miast?! UEFA rozważa odebranie turnieju trzem gospodarzom EURO 2020 w mniejszej liczbie miast?! UEFA rozważa odebranie turnieju trzem gospodarzom Serie A: Piotr Zieliński znowu to zrobił. Ładny gol Polaka [WIDEO] Serie A: Piotr Zieliński znowu to zrobił. Ładny gol Polaka [WIDEO] Wisła Kraków z nowymi informacjami o stanie zdrowia Uroša Radakovicia Wisła Kraków z nowymi informacjami o stanie zdrowia Uroša Radakovicia Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy