FC Barcelona: Mateu Alemany wypowiedział się na temat oczekiwanego transferu. „Zainteresujemy się nim latem”

FC Barcelona: Mateu Alemany wypowiedział się na temat oczekiwanego transferu. „Zainteresujemy się nim latem” fot. dean bertoncelj / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: AS

Wypełniający obowiązki dyrektora sportowego w FC Barcelonie Mateu Alemany zapowiedział, że ewentualne zakontraktowanie Yannicka Ferreiry Carrasco to ewentualna opcja na letnie okno transferowe.

„Blaugrana” zapewniła sobie możliwość pozyskania karty zawodniczej skrzydłowego Atlético Madryt w ramach sprzedaży w drugą stronę Memphisa Depaya. Za napastnika klub z Camp Nou zainkasował dodatkowo trzy miliony euro plus z możliwością uzyskania kolejnego miliona za wypełnienie warunków bonusu.

Choć kataloński „Sport” wcześniej przekonywał, że transfer reprezentanta Belgii do zespołu Xaviego to przesądzona kwestia, z taką deklaracją wciąż wstrzymuje się jeden z zarządców. Mateu Alemany w wypowiedzi dla „AS-a” wyznał jedynie, że wraz z pozostałymi dyrektorami będą nadzorować jego przyszłość i potencjalnie pochylą się nad transferem po zakończeniu sezonu.

– Operacja „Memphis” była dla nas dobrym ruchem. Na dziś Xavi wyraził zadowolenie z posiadanej kadry. Na rynku transferowym zachowujemy spokój - oznajmił Alemany.

– Zobaczymy, co się wydarzy. Naszym planem jest pozostawienie wszystkiego w takim kształcie jak obecnie. Sprawa Carrasco to integralna część odbytych negocjacji z Atlético. To dobry zawodnik, który w przyszłości zapewne wzbudzi w nas zainteresowanie – dodał.

Umowna klauzula odstępnego między stronami za Carrasco została ustalona na 20 milionów euro.

29-letni piłkarz powrócił pod skrzydła Diego Simeone we wrześniu 2020 roku. Od tamtego czasu strzelił 17 goli i zaliczył 20 asyst w ponad stu występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy