FC Barcelona nie będzie skąpić grosza na hitowy transfer. To wielkie marzenie Xaviego

2023-05-22 13:54:43; Aktualizacja: 1 rok temu
FC Barcelona nie będzie skąpić grosza na hitowy transfer. To wielkie marzenie Xaviego Fot. pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Javi Miguel

FC Barcelona planuje latem dokonać jednego wielkiego transferu gotówkowego, a tyczy się to defensywnego pomocnika. Na radarze są dwa nazwiska: Joshua Kimmich oraz Martín Zubimendi - informuje Javi Miguel. Pierwszy z nich to wielkie marzenie Xaviego.

FC Barcelona od jakiegoś czasu liczyła się z tym, że wraz z końcem sezonu wygaśnie kontrakt Sergio Busquetsa.

Działacze mistrza Hiszpanii z jednej strony chcieli go zatrzymać, ale z drugiej wiedzieli, że Hiszpan raczej zechce spróbować czegoś nowego w innych warunkach.

Kiedy zatem 34-latek ogłosił swoją decyzję, w mediach rozgorzała dyskusja na temat jego następcy.

Do tej pory w tym kontekście wymieniano przede wszystkim dwa nazwiska, a są nimi Joshua Kimmich oraz Martín Zubimendi.

Pierwszy z nich występuje obecnie w Bayernie Monachium, a klub nie jest skory, by go sprzedawać. Robert Lewandowski pokazał jednak rok temu, że i na mistrzu Niemiec da się wywrzeć odpowiednią presję.

Wiele zatem będzie zależało w tej sprawie od determinacji samego zawodnika, bo jeśli zechce przenieść się na Camp Nou, to tam przyjmą go z otwartymi rękami.

Wielkim fanem talentu Niemca jest Xavi, a możliwość prowadzenia Kimmicha pozostaje na razie w sferze jego marzeń.

Drugą opcją jest wspomniany Martín Zubimendi. Tu sprawa jest klarowna: w umowie Hiszpana jest klauzula, opiewająca na 60 milionów euro. Jeśli Barcelona ją wpłaci, 24-latek zasili Roberta Lewandowskiego i spółkę.

Javi Miguel zastrzega, że Barcelona nie zamierza szczędzić grosza na zastąpienie Busquetsa.