FC Barcelona nie poświęci 15 milionów euro na następcę Xaviego. Wszystko w rękach kandydata

FC Barcelona nie poświęci 15 milionów euro na następcę Xaviego. Wszystko w rękach kandydata fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: SPORT

FC Barcelona aktywnie działa w obszarze rekrutacji kandydatów na nowego trenera. Za jednego z takowych uchodzi Roberto De Zerbi. Klub nie zamierza jednak poświęcać ani centa za zerwanie kontraktu z jego pracodawcą – czytamy na łamach „Sportu”.

Mistrzowie Hiszpanii od końcówki stycznia wykonują połączenia do przedstawicieli pożądanych szkoleniowców w celu uzyskania informacji o poziomie zainteresowania pracą w stolicy Katalonii. Stało się tak po tym, jak Xavi ogłosił rezygnację ze stanowiska. Drużynę ma on poprowadzić tylko do końca sezonu.

Jednym z mocnych nazwisk wziętych na tapet przez „Blaugranę” jest Roberto De Zerbi, uznawany za jednego z największych rewolucjonistów włoskiej myśli szkoleniowej, która mogłaby prężnie wykiełkować i przynieść pozytywny efekt w Barcelonie.

Prezydent Joan Laporta coraz bardziej przekonuje się do kandydatury 44-latka z przeszłością w Szachtarze Donieck, Sassuolo, Benevento czy Palermo.

Na drodze stoi jednak problem ciągnący się od ostatnich kilku lat – pieniądze.

Z raportu wspomnianego dziennika wynika, że Barça nie zamierza poświęcać 15 milionów euro w celu aktywowania klauzuli stanowiącej o przejęciu usług De Zerbiego z Brighton & Hove Albion.

Umowa między stronami zakłada współpracę do końca czerwca 2026 roku.

Z drugiej strony szkoleniowiec także nie kwapi się do wykonywania zbędnych ruchów, takich jak negocjacje z zarządem „Mew” na temat polubownego rozstania, dopóki nie otrzyma pewności, że jest celem numer jeden na liście życzeń trzeciej siły LaLigi.

W międzyczasie agent Pini Zahavi niestrudzenie promuje swojego kandydata w postaci Hansiego Flicka. Były selekcjoner Niemiec oraz niegdyś opiekun Bayernu Monachium wziął się ponoć za naukę języka hiszpańskiego, dążąc do podjęcia się wyzwania w jednym z największych klubów w Europie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy