FC Barcelona: Pedri pójdzie na rękę klubowi. Dobra wiadomość dla kibiców

FC Barcelona: Pedri pójdzie na rękę klubowi. Dobra wiadomość dla kibiców fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo

Pedri zamierza zaakceptować nowe warunki kontraktu z Barceloną - przekonuje „Mundo Deportivo”.

Przedstawiciele „Dumy Katalonii” nie mają najlepszych notowań u swoich kibiców po ostatnich wydarzeniach związanych z prowadzoną polityką transferową oraz ekonomiczną zespołu.

Z tego też względu zamierzają je poprawić poprzez podpisanie nowych umów ze swoimi dwiema największymi młodymi gwiazdami w osobach Ansu Fatiego oraz Pedriego.

Ekipa z Camp Nou nie mogła swego czasu zawrzeć z nimi długoterminowych kontraktów z uwagi na obowiązujące przepisy, które nie pozwalają na podpisanie dłuższych niż na trzy lata porozumień z niepełnoletnimi piłkarzami.

FC Barcelona zabezpieczyła się jednak w odpowiedni sposób umieszczających w ich umowach klauzule pozwalające na ich przedłużenie o kolejne 24 miesięcy. Teraz władze drużyny nie zamierzają jednak korzystać z tego prawa, ponieważ młody skrzydłowy oraz pomocnik są już na tyle mocnymi postaciami w szatni, że zasługują na zdecydowanie lepsze warunki.

Dziennikarze „Mundo Deportivo” przekonują, że „Dumę Katalonii” czeka zdecydowanie bardziej ułatwione zadanie w kwestii podpisania nowej umowy z Pedrim niż Ansu Fatim.

Wynika to przede wszystkim z faktu, że 18-latek chce zostać w klubie i zgodzi się na zaproponowane mu warunki, ponieważ na chwilę obecną nie widzi siebie w innym miejscu.

Taki stan rzeczy jest także bardzo dobrą wiadomością dla UD Las Palmas, które początkowo sprzedało utalentowanego zawodnika Barcelonie za 5 milionów euro. Ale na mocy szeregu zmiennych zwiększyło już swój zarobek do poziomu 15 milionów euro i w dalszym ciągu może liczyć na zgarnięcie łącznie nawet 30-35 milionów euro za reprezentanta Hiszpanii w przyszłości plus 15 procent z kwoty jego ewentualnej sprzedaży.

Środkowy pomocnik wystąpił w trzech spotkaniach w tym sezonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy