FC Barcelona pozbędzie się niechcianego zawodnika? Miałby zastąpić lidera drużyny

FC Barcelona pozbędzie się niechcianego zawodnika? Miałby zastąpić lidera drużyny
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: AS

FC Barcelona może latem sprzedać Samuela Umtitiego - donosi „AS”. Zainteresowanie usługami Francuza przejawia Inter Mediolan.

FC Barcelona powoli szykuje się do letniego okna transferowego. Nie jest jednak tajemnicą, że jeśli nic się nie zmieni, to pretendent do tytułu mistrza Hiszpanii może mieć kłopot ze wzmocnieniami. Wszystko przez zasady Finansowego Fair Play.

Żeby móc kupować, ekipa z Camp Nou najpierw powinna sprzedać kilku swoich zawodników. Jednym z kandydatów, by opuścić drużynę Xaviego, jest Samuel Umtiti.

Francuz, który trafił do stolicy Katalonii latem 2016 roku za 25 milionów euro, przebywa obecnie na wypożyczeniu w Lecce. Tam po początkowych problemach z aklimatyzacją nie ma już śladu i zbiera on za swoje występy znakomite recenzje.

29-latek jest chwalony do tego stopnia, że kto wie, czy latem nie opuści Barcelony na dobre. Zainteresowanie nim niedawno przejawiał AC Milan, a teraz do grona chętnych dołączył też Inter Mediolan - twierdzi „AS”.

Na Giuseppe Meazza są świadomi, że latem do PSG dołączy Milan Škriniar, dlatego szukają następcy Słowaka. Idealnym kandydatem wydaje się właśnie Umtiti.

31-krotny reprezentant Francji, który trafił na Półwysep Apeniński latem 2022 roku, rozegrał w tym sezonie łącznie 12 spotkań.

Umowa wypożyczenia zawarta pomiędzy Barceloną a Lecce wygasa 30 czerwca 2023 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy