FC Barcelona przegrała w sądzie. Musi zapłacić byłemu zawodnikowi

FC Barcelona przegrała w sądzie. Musi zapłacić byłemu zawodnikowi
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Sport

Matheus Fernandes wygrał z FC Barceloną rozprawę sądową. „Duma Katalonii” w 2021 roku rozwiązała z nim kontrakt, łamiąc przy tym prawo. Brazylijczyk musi otrzymać 8,5 miliona euro - informuje „Sport”.

Fernandes, trafiając na Camp Nou w 2020 roku, jawił się jako duży talent, lecz europejski futbol szybko obnażył jego wszelkie braki. Brazylijczyk odstawał od składu giganta z Katalonii, nie radząc sobie nawet na treningach.

Piłkarz, który kosztował „Dumę Katalonii” siedem milionów euro, nie otrzymał zbyt wielu okazji do pokazania swych umiejętności kibicom. Tylko raz wystąpił w bordowo-granatowym trykocie, notując... 17 minut podczas spotkania Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów.

26-krotni mistrzowie Hiszpanii nie zorganizowali nawet oficjalnej prezentacji Fernandesa, co tylko podkreśla politykę Jose Marii Bartomeu, ówczesnego prezesa zespołu.

Zarząd FC Barcelona latem 2021 roku rozwiązał kontrakt Brazylijczyka, który nie poradził sobie wcześniej na wypożyczeniu w Realu Valladolid. Jak władze czołowej ekipy LaLigi zakończyły tę współpracę? Za pomocą maila.

Zawodnik otrzymał wiadomość na skrzynkę mailową, zawierającą jego wyniki z treningów. Oczywiście, te nie zachwycały. Na samym końcu napisano o jednostronnym zerwaniu umowy.

Matheus Fernandes po powrocie od ojczyzny zapowiedział walkę w sądzie, domagając się 15 milionów euro. Półtora roku później pomocnik wygrał sprawę.

FC Barcelona, wedle sądowego werdyktu, musi wypłacić wychowankowi Palmeiras 8,5 miliona euro. Aktualny lider hiszpańskiej ekstraklasy odwoła się od wyroku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” David Villa kupił klub piłkarski David Villa kupił klub piłkarski Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy