FC Barcelona sięgnie po obrońcę z Bundesligi?!

FC Barcelona sięgnie po obrońcę z Bundesligi?! fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport

Deco skontaktował się z kandydatami na stanowisko prezydenta klubu FC Barcelona i zaproponował im możliwość zatrudnienia jego klienta w osobie Edmonda Tapsoby z Bayeru Leverkusen - poinformował „Sport”.

„Duma Katalonii” rozgląda się już od dłuższego czasu za piłkarzami mogącymi wzmocnić jej linię obrony i za swój priorytet w tym aspekcie uznała konieczność nawiązania ponownej współpracy z Erikiem Garcíą.

Ekipa z Camp Nou prowadziła zaawansowane rozmowy z Manchesterem City na temat pozyskania hiszpańskiego zawodnika minionego lata. Te nie zakończyły się jednak sukcesem w przeciwieństwie do negocjacji podjętych zimą. Wówczas tymczasowy zarząd nie uzyskał aprobaty kandydatów na stanowisko prezydenta klubu do przejścia do fazy finalizacji transakcji z udziałem 20-latka.

Z tego też powodu środkowy obrońca trafi do Barcelony najprawdopodobniej latem na zasadzie wolnego transferu, o czym jest przekonany między innymi Pep Guardiola.

Dziennikarze „Sportu” uważają, że Eric García może nie być jedynym defensorem, który przed startem nowego sezonu pojawi się w „Dumie Katalonii”.

Wspomniane źródło przekonuje, że były piłkarz drużyny z Camp Nou, Deco, skontaktował się z Tonim Freixą, Joanem Laportą i Victorem Fontem, ubiegającymi się o fotel prezydenta klubu, w celu zaoferowania im usług Edmonda Tapsoby z Bayeru Leverkusen.

22-latek należy do grona wyróżniających się graczy w szeregach niemieckiego zespołu. Portugalczyk, który reprezentuje interesy Burkińczyka, chciałby w niedalekim czasie umieścić go w ekipie walczącej o najwyższe cele na krajowym oraz europejskim podwórku.

Agent środkowego obrońcy zaproponował zapewne defensora także innym mocnym drużynom, ale z racji bliskich relacji łączących go z Barceloną ma być optymistycznie nastawiony do możliwości wytransferowania swojego gracza do aktualnego wicemistrza Hiszpanii.

„Duma Katalonii” pomimo otrzymania takiego sygnału ze strony Deco będzie miała i tak olbrzymie problemy z przejściem do ewentualnej finalizacji transakcji z udziałem Tapsoby, ponieważ Bayer Leverkusen przedłużył nie tak dawno z nim kontrakt do 30 czerwca 2026 roku i może za niego żądać sumy przekraczającej 40 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy