FC Barcelona: Wyznaczono nową datę wyborów prezydenckich

FC Barcelona: Wyznaczono nową datę wyborów prezydenckich
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FC Barcelona

Komisja Zarządzająca FC Barceloną potwierdziła, że wybory prezydenckie w klubie odbędą się na początku marca.

Początkowo głosowanie miało zostać zorganizowane już 24 stycznia, ale to okazało się niemożliwe przez ograniczenia w przemieszczeniu się nałożone przez kataloński rząd w związku z pandemią koronawirusa. Ostatecznie, po zmianie stosownych przepisów, socios po 65. roku życia i tym, którym zdrowie nie pozwala na podróż, umożliwiono udział w głosowaniu korespondencyjnym. Reszta musi zjawić się w lokalach wyborczych odpowiednich dla swojego miejsca zamieszkania. Jak podkreślono, prawo do głosowania ma 110290 osób.

O fotel prezydencki powalczą Joan Laporta, Víctor Font i Toni Freixa, gdyż wcześniej swoją kandydaturę wycofał Emili Rousaud. Kampania wyborcza potrwa do piątego marca.

Głosowanie odbędzie się 7 marca od godziny 9:00 do 21:00. Zwycięzca zajmie miejsce Josepa Marii Bartomeu, który podał się do dymisji. W związku z tym jego obowiązki tymczasowo przejęła Komisja Zarządzająca na czele z Carlesem Tusquetsem.

W tej chwili wydaje się, że największe szanse na wygraną ma Laporta, który posiada już doświadczenie w kierowaniu FC Barceloną.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy