FC Barcelona wyznaczyła następcę Jordiego Alby. Potrzebne 15 milionów euro

FC Barcelona wyznaczyła następcę Jordiego Alby. Potrzebne 15 milionów euro fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TV3

José Gayà z Valencii znalazł się na celowniku Barcelony - poinformowała stacja TV3.

„Duma Katalonii” rozglądała się jakiś czas temu za wartościowym konkurentem i następcą Jordiego Alby. Klub miał w tym kontekście na oku wielu interesujących zawodników i ostatecznie zdecydował się pozyskać Júniora Firpo z Betisu w lipcu 2019 roku.

Dość szybko okazało się jednak, że 24-letni piłkarz nie prezentuje wystarczająco dużych umiejętności, aby móc podjąć jakąkolwiek rywalizację z doświadczonym graczem.

Z tego też powodu władze ekipy z Camp Nou dążą teraz do przedwczesnego zakończenia współpracy z lewym obrońcą i jednocześnie znów sondują rynek w poszukiwaniu nowego gracza na tę pozycję.

Stacja TV3 uważa, że obecnie najpoważniejszym kandydatem do wzmocnienia rywalizacji na tej flance defensywy jest José Gayà z Valencii.

25-latek ma zapisaną klauzulę wykupu opiewającą na 100 milionów euro, ale wspomniane źródło uważa, że „Nietoperze” mogą się zgodzić na przedwczesne zakończenia współpracy ze swoim kapitanem za... zaledwie 15 milionów euro plus bonusy.

Jeżeli te informacje znalazłyby swoje potwierdzenie, to reprezentant Hiszpanii stałby się bardzo łakomym kąskiem na rynku nie tylko dla Barcelony, ale i wielu innych czołowych europejskich drużyn.

Wychowanek ekipy z Estadio Mestalla rozegrał 18 spotkań w tym sezonie i zanotował w nich cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy