FC Barcelona z historyczną decyzją w sprawie produkcji koszulek?!

FC Barcelona z historyczną decyzją w sprawie produkcji koszulek?! fot. felipequeiroz / Shutterstock.com
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk
Źródło: SPORT

FC Barcelona ma zamiar podjąć historyczną decyzję o zerwaniu umowy z Nike. Istnieje szansa, że od przyszłego sezonu za stroje „Dumy Katalonii” odpowiedzialna będzie jej własna marka - donosi „Sport”.

„Barça” z Nike związana jest już od 1998 roku. Obecnie obie strony łączy umowa do końca czerwca 2028, jednak wiele wskazuje na to, że kataloński klub jest gotów zerwać ją jeszcze w tym roku. Hiszpański gigant od dłuższego czasu nie jest zadowolony ze współpracy z amerykańskim koncernem i szuka nowych opcji. Na razie, najczęściej słyszy się o niemieckiej Pumie, a „planem B” może być duńska firma Hummel.

Istnieje także jeszcze inna możliwość, a mianowicie stworzenie własnej marki, o czym wspominał kilka tygodni temu w wywiadzie dla RAC1 prezydent klubu Joan Laporta. To właśnie ta opcja według dziennika jest na ten moment najbardziej prawdopodobna. Za produkcję i dystrybucję odpowiedzialna byłaby spółka handlowa „Barça Licensing and Merchandising” (BLM), która do tej pory odpowiadała za odzież niesportową FC Barcelony.

Jak podaje „Sport”, ostateczna decyzja musi zapaść w marcu, choć według źródeł bliskich klubowi, może zostać podjęta już w przyszłym tygodniu. Choć „Blaugrana” czeka na dalsze rozmowy z Nike, to nie jest zbyt optymistycznie nastawiona i nie wierzy, że amerykańska firma zaakceptuje taką podwyżkę, jakiej oczekuje klub.

Produkcja trykotów przez własną markę odzieżową oznacza, że FC Barcelona będzie własnym sponsorem i zachowa sto procent z zysków. Wcześniej jednak należałoby polubownie zerwać umowę z Nike, czego zwolennikiem jest sam Laporta.

Więcej na temat: FC Barcelona Hiszpania Nike Stroje

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy