FC Barcelona zaklepuje pierwszy transfer na sezon 2023/2024. „Wstępne porozumienie”

FC Barcelona zaklepuje pierwszy transfer na sezon 2023/2024. „Wstępne porozumienie” fot. charnsitr / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Fernando Polo

FC Barcelona osiągnęła wstępne porozumienie z otoczeniem Iñigo Martíneza w kwestii umowy indywidualnej pod kątem sezonu 2023/2024 - informuje Fernando Polo.

Pod koniec letniego okna transferowego FC Barcelona rozglądała się za wzmocnieniami nie tylko środka pola, ale też defensywny. Ostatecznie na Camp Nou trafił Jules Koundé, ale mówiło się, że w razie okazji, wicemistrzowie Hiszpanii sięgnęliby chętnie po kogoś jeszcze.

W tym kontekście wymieniane było między innymi nazwisko Iñigo Martíneza.

Sam zawodnik był pozytywnie nastawiony do pomysłu przenosin do drużyny Xaviego, ale weto w tej sprawie postanowił Athletic Club.

Działacze tej ekipy w odpowiedzi na zapytanie przyznali, że sprzedaż jest możliwa tylko po wpłaceniu klauzuli odstępnego, która opiewała na 80 milionów euro.

W związku z tym Barcelona postanowiła zrezygnować z ruchu, ale obiecała jednocześnie, że wróci do tematu zimą, bo 30 czerwca 2023 roku kontrakt Hiszpana przejdzie do historii.

Wygląda na to, że rozmowy rzeczywiście są prowadzone już teraz, bo według ustaleń Fernando Polo, wicemistrzowie Hiszpanii mieli osiągnąć wstępne porozumienie z otoczeniem zawodnika w kwestii umowy.

Wszystko zmierza zatem ku dobremu i bardzo możliwe, że Iñigo Martínez będzie pierwszym wzmocnieniem „Blaugrany” pod kątem sezonu 2023/2024. Na Camp Nou zastąpi być może Gerarda Pique, który jest na wylocie z klubu.

Martínez jest wychowankiem malutkiego Aurrerá Ondarroa oraz Realu Sociedad. W 2018 roku był bohaterem kontrowersyjnego transferu do Athletic Club.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023 OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023 FC Hollywood zamiast świętowania w Bayernie Monachium. Oliver Kahn z zakazem wstępu na mecz, Thomas Tuchel zażenowany FC Hollywood zamiast świętowania w Bayernie Monachium. Oliver Kahn z zakazem wstępu na mecz, Thomas Tuchel zażenowany Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery OFICJALNIE: Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii OFICJALNIE: Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy