FC Barcelona... zaprzecza informacjom o wykupieniu Xaviego

FC Barcelona... zaprzecza informacjom o wykupieniu Xaviego fot. Xinhua / Pressfocus
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: RAC1 | Sport

Na próżno szukać potwierdzenia pozyskania Xaviego Hernándeza przez FC Barcelonę. Katalończycy zaprzeczyli, jakoby aktywowali klauzulę wykupu swojej legendy.

Al-Sadd SC potwierdziło, że „Blaugrana” aktywowała klauzulę wykupu Xaviego Hernándeza, a to zdawało się świadczyć o już oficjalnych przenosinach legendy z powrotem na Camp Nou. Jak się jednak okazuje - nic bardziej mylnego.

Pomimo komunikatu ze strony Katarczyków, triumfatorzy poprzedniej edycji Pucharu Króla nadal nie wydali jakiegokolwiek oświadczenia w tej sprawie. W międzyczasie podano nawet kadrę zespołu na mecz z Celtą Vigo, która mogła się nawet okazać pierwszą selekcją w wykonaniu Xaviego, teraz wiele wskazuje jednak na to, że za sterami wciąż tymczasowo pozostaje Sergi Barjuán.

Brak konkretnych informacji ze strony „Barçy” wzbudził ciekawość dziennikarzy, dlatego między innymi „Sport” oraz RAC1 postanowiły zasięgnąć wiedzy u źródła. Przedstawiciele Barcelony zakulisowo... zaprzeczyli jakiemukolwiek porozumieniu.

Choć Al-Sadd uznało, że uzgodniono warunki, dyrektorzy „Dumy Katalonii” twierdzą zupełnie inaczej. Damia López poinformował, że na ten moment operacja jest wstrzymana, choć nieco optymizmu daje dziennikarz wspomnianego wyżej dziennika, Toni Juanmarti, twierdzący, iż całe zamieszanie jest częścią negocjacji i jeszcze dziś możemy spodziewać się ogłoszenia podpisania kontraktu przez Xaviego.

Z drugiej jednak strony „Sport” podkreśla, że klub mógł natrafić na pewne przeszkody i nie powinno dziwić, że chodzi o finanse. Wykupienie Xaviego wygenerowałoby niespodziewane koszty, a to może skomplikować sytuację Barcelony w kontekście Finansowego Fair Play. Najpierw zatem księgowi z Camp Nou muszą upewnić się, że klub ma możliwość wykonania operacji.

Klauzula w kontrakcie Xaviego ma wynosić dokładnie pięć milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa EA Sports FC 24: Najsilniej uderzający. Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce EA Sports FC 24: Najsilniej uderzający. Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Piłkarze PSG po Le Classique:  Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Piłkarze PSG po Le Classique: Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Dawid Szwarga odbył rozmowę z Sonnym Kittelem Raków Częstochowa: Dawid Szwarga odbył rozmowę z Sonnym Kittelem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy